انگشترهای ناب ساخته یک جواهر ساز ترک

انگشترهای ناب ساخته یک جواهر ساز ترک

جواهرساز ترک با استعداد و ایده های خاص خود اقدام به ساخت انگشترهای منحصر به فردی کرده است که بیشتر از ادبیات و هنر مینیاتور و داستان های هزار و یک شب در ساخت آنها الهام گرفته است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/02/13 | 00:02

نظری ثبت نشده

انگشترهای ناب ساخته یک جواهر ساز ترک
به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)،یکی از جواهرسازان مشهور ترکیه با استفاده از تکنیک های خاص، طرح ها و افسانه های ادبی را در ساخت انگشتر های خود به کار گرفته و با ایده های منحصر به فرد خود طرفداران زیادی را پیدا کرده است.

ایجاد 180شغل برای ساخت یک انگشتر

انگشتر
سوان بیشاکی (Sevan Bicakci) جواهرساز ترک عاشق قصه و ادبیات ملل مختلف است و این بار از هنر مینیاتور و داستان های هزار و یک شب در مجموعه جدید خود الهام گرفته است.
شهرزاد ملکه افسانه ای پارسی است که به دلیل قدرت قصه گویی خود بسیار مشهور است و شهریار پادشاه خونخوار را در طول هزار و یک شب با داستان های خود سرگرم می کند و در نهایت او را شیفته خود می کند.
این داستان ها قرن هاست که خوانندگان را شیفته و مجذوب خود کرده است ، اما این بار سوان بیشاکی استاد قصه گویی در جواهرات، این ملکه پارسی را بر روی انگشتر قرار داده است.
این جواهر ساز  با استفاده از دو تکنیک جواهرسازی ترکی یعنی کنده کاری و میکروموزاییک (micro-mosaic) به زیبایی کاخ ملکه را در زیر کهربای آبی قرار داده است.کهربای آبی در ترکیب با فیروزه، الماس، نقره سیاه و الماس شکوهی چند برابر پیدا کرده است.

شانس پیدا کردن انگشتری که در ساحل اقیانوس گم می‌شود چقدر است؟

سوان بیشاکی که همیشه در رابطه با تکنیک های ایجاد جواهرات منحصر به فرد خود فردی کم حرف و رازدار است و حتی به  سردبیر مجله جواهرات اجازه نداد  از کارگاه او عکس یا فیلم تهیه کند، در توصیف این مجموعه گفته است:ملاقات امپراتوری روم شرقی با آلیس در سرزمین عجایب.
جواهرات او به شدت تحت تاثیر فرهنگ و تاریخ سرزمین مادری او یعنی ترکیه است. این شاهکارهای هنری کاملا منحصر به فرد بوده و شبیه جواهرات موزه ای یا جواهرات امروزی نیست.
گنبد چشمگیر مسجد ایاصوفیه در بسیاری از کارهای او دیده می شود. طبیعت  و آنچه در آن است یکی دیگر از منابع الهام همیشگی بیشاکی است که در این مجموعه و به ویژه در انگشتر «ladybird» آن را به زیبایی با یاقوت دودی تصویر کرده است.
برای کسانی که گریزگرایی و آسمان آبی روشن را ترجیح می دهند، انگشتر زمرد کبوترنشان نماد صلح و آزادی واقعا جذاب و دیدنی خواهد بود. شاهکارهای سوان بیشاکی به غیر از ترکیه در کشورهای لندن و توکیو و نیویورک طرفداران خاص خود را دارد.
بیشتر بخوانید:
انگشتر سولیتر چیست؟
رکورد گینس بیشترین تعداد الماس بکار رفته در یک انگشتر!
احادیث و روایاتی در مورد انگشترها و سنگ‌های قیمتی
انتهای پیام/
اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

پیشنهاد ویژه

انگشتر

جواهرساز

انگشتر جواهرات

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت