بررسی معنای پر در جواهرات

پر نماد قدرتمندی است که برای نسل ها مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه تفسیر آن بر اساس فرهنگ ها و سنت های خاص متفاوت است، اما پیوند معنوی محکمی از این نماد پدید می آید. با هم، معنای پشت این نماد را که اغلب از طریق جواهرات، خالکوبی ها و انواع لوازم جانبی یافت می شود، بررسی خواهیم کرد.

پرها به عنوان منادیان تاریخی، آسمانی در تاریخ

پر در مد برای قرن ها بخشی از تاریخ بشر بوده است. ممکن است بدیهی به نظر برسد، اما بسیاری از نمادشناسی مربوط به پرها با فرهنگ و مد، ریشه در پیوند پرها (و پرندگان) به آسمان و مفهوم معراج، آزادی و حقیقت دارد. به مثال های زیر توجه کنید.

1. در مصر باستان

ماات، دختر خدای خورشید، الهه ای پرستیده در مصر باستان بود. او نماد نظم، حقیقت و عدالت بود. اغلب، او را با پر شترمرغ به نام “Plume of Truth” نشان می دادند. در تاریخ اولیه مصر، یک کشیش اعظم بر روند رسیدگی نظارت می‌کرد و به فردی که برنده پرونده او می‌شد، پر ماات اعطا می‌کرد. همانطور که ممکن است حدس زده باشید، ارتباط پرها با خداپرستی و حقیقت منحصر به مصریان نبود. بررسی معنای پر در جواهرات

2. برای بومیان آمریکا

پر عنصری مقدس بود. قبایل بومی آمریکا معتقد بودند که آنها هدیه ای از خدایان هستند. اینها هر کدام معنای خود را داشتند. پرهای جغد به کسی که آن را دریافت می کرد، خرد و سعادت می داد. شما همچنین می توانید یک پر کبوتر، مترادف با صلح و امید دریافت کنید. اما در میان این پرهای متفاوت، تنها یکی از پرهای مورد علاقه همه باقی ماند، و آن پر عقاب است! عقاب قدرتمند و باشکوه یکی از مورد احترام ترین حیوانات معنوی در میان قبایل بومی آمریکاست. به یک دلیل خوب: پرواز آن، بسیار بالاتر از همه پرندگان دیگر، به آن پیوند ممتازی با آسمان ها می دهد. بومیان معتقد بودند که او ارتباط مستقیمی با زندگی پس از مرگ برقرار کرده است. دریافت یک پر عقاب در آن زمان یک نعمت واقعی از جانب خدایان برای آنها بود! در نتیجه، پرها به طور گسترده توسط سرخپوستان آمریکا، به ویژه در اجرای مراسم، طراحی جواهرات، و طلسم ها (مثل Dreamcatcher) استفاده می شد. بسیاری از قبایل بومی آمریکا نیز در مراسم مقدس خود از پر استفاده می کردند (و همچنان از آن استفاده می کنند). به عنوان مثال، ایروکوئی ها در مراسمی به نام رقص پر بزرگ، از پرها برای شکرگزاری استفاده می کنند، که در آن از خدایان و الهه های خود به خاطر قدرتی که قبایلشان را حمایت می کرد، تشکر می کنند. در طول این رقص، ایروکوئی‌ها لباس‌های پر بلند می‌پوشیدند، در موهای خود پر می‌بافتند و حتی به عنوان قدردانی و احترام آنها را به دام‌های خود می‌بندند. این روش آنها برای تکریم خدایان و الهه های بزرگ و تشکر از آنها برای تأمین موجودیت قبیله بود. پرها به عنوان منادیان تاریخی، آسمانی در تاریخ

3. در مسیحیت

برای مسیحیان، قلاب اشاره مستقیم به فرشتگان، دعا و ایمان است، که بارها در کتاب مقدس ارائه شده است، همچنین با مراقبت، عشق و محافظت همراه بوده است. مانند بسیاری از باورها، پر نماد آزادی و مترادف با تکامل معنوی است و همیشه این ارتباط نزدیک با آسمان ها را حفظ می کند. پرندگان به دلیل توانایی آنها در سفر به آسمان، توسط فرهنگ های مختلف به عنوان نمایندگان بهشت ​​یا همسران حیوانی خدایان و الهه ها در نظر گرفته شده اند. در مسیحیت، پرها نشان دهنده حضور همه جانبه فرشتگان و نماد دعا و ایمان سختگیرانه هستند. در مسیحیت باستان، مدیچی های ایتالیایی نمادی از سه پر را به منظور نشان دادن فضایل ایمان، امید و خیریه رایج کردند. پرها علاوه بر اینکه نمادی از عروج ملکوتی، سپاس و قدردانی هستند، نقش نمادینی نیز در مراسم باروری و دعا برای فرهنگ‌ های مختلف داشته‌ اند. بسیاری از قبایل بومی، عمل چسباندن پرها به حیوانات، گیاهان یا حتی خود را دعوتی تشریفاتی برای فراوانی و رشد می دانند.

امروزه جواهرات پر برای شما چه معنایی دارد؟

همانطور که می بینید، پرها نمادهای قدرتمندی برای بسیاری از فرهنگ ها و افراد مختلف هستند. معنی جواهر پردار در هر فرهنگ و قومیتی که باشد، همگی نمادی مشترک دارند: معنویت! در اینجا چند معنی کلی از پر وجود دارد که باید برای ظاهر پردار خود یا جواهرات با طراحی پر در نظر داشته باشید: معراج، پرواز، باروری، بهشت، سرافرازی، پیام ها، حقیقت، سرعت، روح، مسافرت رفتن امروزه جواهرات پر برای شما چه معنایی دارد؟ پر در مد می تواند ظاهر شما را بهبود بخشد. چه در حال رفتن به یک جشنواره باشید و چه صرفاً به دنبال یک قطعه جواهر بیانیه ای هستید که با روحیه شما صحبت کند، گوشواره های پر دست ساز راهی پیچیده برای گنجاندن معنی در لباس شما هستند. استفاده از جواهرات پر راهی عالی برای حفظ روحیه نمادین شماست. چه به خاطر به یاد آوردن عزیزی باشد که از دست داده ایم و چه بدانیم که موجودی بالاتر از ما مراقبت می کند و از ما محافظت می کند. دلایل شما هر چه باشد، پوشیدن جواهری به شکل پر شما را در مسیری پر از مهربانی و خیرخواهی هدایت می کند.