وقتی در مزرعه هویج گنج پیدا میشود !

وقتی در مزرعه هویج گنج پیدا میشود !

از جمله اشیاء کشف‌شده به یک گردنبند متشکل از ۱۴ تکه برنز دایره‌ای، دو انگشتر مارپیچی و بیش از ۱۰۰ مُهره کوچک کهربا می‌توان اشاره کرد.

علی اصغر کشانی(دبیر خبر)

1402/07/29 | 00:07

نظری ثبت نشده

وقتی در مزرعه هویج گنج پیدا میشود !
به گزارش گلدنیوز ، به نقل از لایوساینس، فردی با استفاده از دستگاه فلزیاب، مجموعه‌ای از جواهرات عصر برنز را به همراه بقایای فسیل‌شده حیوانات در مزرعه هویج یک کشاورز کشف کرد. این اکتشاف در ماه اوت و زمانی رخ داد که مردی به نام «فرانز زان» با استفاده از دستگاه فلزیاب، مزرعه هویج، واقع در شمال شرقی سوئیس را برای کشف ضایعات فلزی بررسی می‌کرد.

نمایش جواهرات فراعنه در استرالیا

  از جمله اشیاء کشف‌شده به یک گردنبند متشکل از ۱۴ تکه برنز دایره‌ای، دو انگشتر مارپیچی و بیش از ۱۰۰ مُهره کوچک کهربا می‌توان اشاره کرد. از دیگر مواردی که احتمالا به دنبال شخم زدن مزرعه به سطح خاک نزدیک و کشف شدند، نوک برنزی تیر، یک دندان کوسه، یک دندان سوراخ‌شده خرس و یک سنگ کریستال را می‌توان نام برد.

گنج هزار ساله در حیاط یک خانه پیدا شد/ عکس

  «زان» پس از کشف این اشیاء با باستان‌شناسان مزرعه برای بررسی بیشتر مزرعه تماس گرفت. باستان‌شناسان با بررسی زیورآلات به این نتیجه رسیدند که این‌ها، اشیائی هستند که یک زن در حوالی ۱۵۰۰ پیش از میلاد، یعنی در عصر برنز  از آن‌ها استفاده می‌کرد.

گنج طلای 2500 ساله بر اثر رانش زمین کشف شد!

  باستان‌شناسان از گردنبند کشف‌شده به عنوان یک شیء خیره‌کننده یاد کردند. در هر یک از لوح‌های دایره‌ای این گردنبند حفره‌های کوچکی ایجاد شده بود تا امکان اتصال آن‌ها به یکدیگر از طریق نخ و چرم فراهم شود.

کشف گنج 1500 ساله توسط یک گنج یاب آماتور

  باستان‌شناسان هیچ بقایای انسانی را در محل کشف این جواهرات پیدا نکردند، اما معتقدند این جواهرات درون یک کیسه پارچه‌ای که در گذر زمان تجزیه شده است در داخل خاک دفن شده بودند.

گنج‌ ارزشمندی در قطب جنوب ماه 

این آثار تاریخی مرمت خواهند شد و سال آینده در موزه باستان‌شناسی «فروآنفلد» به نمایش گذاشته خواهند شد.

بزرگترین گنج افغانستان یا زیباترین تاج طلایی جهان

ایسنا انتهای پیام/
اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

پیشنهاد ویژه

فلزیاب

گنجینه

گنج

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت