زیباترین جواهرات مروارید در دنیا

زیباترین جواهرات مروارید در دنیا

افراد مشهور، متخصصان طلا و جواهر، اعضای خانواده سلطنتی از هر قاره و بسیاری دیگر، میلیون ها دلار برای دست یافتن به مرواریدهای با کیفیت پرداخت کرده اند که برخی از آنها مبالغ رکوردشکنی به همراه داشته است.

علی اصغر کشانی(دبیر خبر)

1402/07/29 | 00:07

نظری ثبت نشده

زیباترین جواهرات مروارید در دنیا
به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوز)، جواهرات بسیاری از مروارید وجود دارند که بسیار خاص و در نوع خود منحصربفرد هستند. نادرترین مروارید جهان، مروارید ملو ملو است که توسط یک حلزون دریایی تولید می شود و نه صدف یا نرم تن. Melo Melo از نظر ظاهری در مقایسه با مروارید کلاسیک متفاوت است و دارای سطحی درخشان با الگوهای چرخشی در نور است. جواهرات مروارید با زیبایی زنانه خود همواره مورد توجه قرار گرفته اند و امروزه در سطح گسترده ای در انواع مصنوعی به فروش می رسند.

مروارید باروک

انواع مروارید

مروارید بنفش کمیاب در غذای یک مشتری/ تصاویر

 

1.گردنبند مروارید “Marie Antoinette-Barbara Hutton “

این گردنبند تاریخی مروارید دو صاحب بدنام داشت. اولی ماری آنتوانت که محکوم به فنا بود، ملکه رنجور فرانسه که در جریان انقلاب فرانسه در 1793 سر بریده شد. مالک غم انگیز بعدی باربارا هاتون بود. هاتون  وارث دارایی فروشگاه بزرگ وولورث، گردنبند را به عنوان هدیه عروسی از پدرش در سال 1933 دریافت کرد. هاتون در جوانی بسیار ثروتمند بود، اما هزینه های بی پروا و بی دقتی در طول زندگی او، در نهایت باعث مرگ او می شود. این گردنبند دارای 44 مروارید که از 8.7 -16.33  میلی متر با مدال الماس و فیروزه است. در سال 1999 در حراج کریستیز به قیمت 1.6 میلیون دلار فروخته شد. گردنبند مروارید "Marie Antoinette-Barbara Hutton "

2. گردنبند مروارید طبیعی پنج رشته

این گردنبند مروارید پنج رشته شامل 349 مروارید براق است که از 4.1 – 11.35 میلی متر متغیر است. هر مروارید توسط موسسه گوهرشناسی SSEF سوئیس مورد آزمایش قرار گرفت که اصالت مرواریدهای طبیعی آب شور را تأیید کرد. بسته شدن نسبتاً متوسط گردنبند با یک بند نخی ابریشمی ساده است. این گردنبند در سال 2012 به عنوان بخشی از ویترین جواهرات کریستیز نیویورک به حراج گذاشته شد. پیشنهاد 1.7 میلیون دلار آمریکا بود. گردنبند مروارید طبیعی پنج رشته

3. مرواریدهای Cowdray

مرواریدهای Cowdray در اصل متعلق به Viscountess Cowdray ، Lady Pearson (1860-1932) بود. شوهرش، ویتمن دیکنسون پیرسون “Weetman Dickinson Pearson”، اولین ویسکن کاودری، ثروت خود را به عنوان یک صنعتگر ساختمانی و نفتی به دست آورد و گفته می شود که در سال 1927 درگذشت و ششمین فرد ثروتمند در بریتانیا بود. این گردنبند مروارید دارای 38 مروارید خاکستری و یک بند الماس مستطیلی است. قطر مرواریدها بین 6.8-11.4 میلی متر است و از رنگ قهوه ای تا خاکستری با رنگ های بنفش و سبز رنگی است که به آن ابعاد بیشتری می بخشد. این گردنبند خیره کننده در سال 2012 هنگامی که در حراج کریستیز در لندن به فروش رفت، بیش از 3.35 میلیون دلار فروخته شد. مرواریدهای Cowdray

مروارید سیاه

طبقه بندی مروارید ها با استاندارد انستیتو گوهرشناسی آمریکا

مروارید خلیج فارس

4. گردنبند مروارید دو رشته ای نادر

این گردنبند مروارید دو رشته ای ممکن است نامی نداشته باشد ، اما به راحتی از نظر کیفیت در مقابل سایر قطعات شگفت انگیز این لیست قرار می گیرد. گردنبند دارای 120 مروارید بزرگ است که اندازه آنها بین 6.5-12.25 میلی متر است. برای مقایسه، بزرگترین مروارید حتی بزرگتر از قطر یک پنی است. مروارید ها به هم چسبیده و با یک گیره برش دار الماس سه قیراطی، یک قطعه نوع IIa و خالص ترین نوع الماس، توسط کارتیه ساخته شده است. این گردنبند در سال 2012 در حراج کریستیز به حراج گذاشته شد و 3.7 میلیون دلار قیمت داشت. گردنبند مروارید دو رشته ای نادر

5. گردنبند تک رشته دوشس ویندزور “Duchess of Windsor”

والیس سیمپسون “Wallis Simpson”، دوشس ویندزور مجموعه دار جواهرات خوب و دقیق بود. او در طول زندگی خود مجموعه ای نفیس از جواهرات مروارید استثنایی ، از جمله این گردنبند مروارید تک رشته خیره کننده را جمع آوری کرد. این گردنبند هدیه شوهرش سیمپسون “Simpson”، دوک ویندزور بود، که به طرز عجیبی برای ازدواج با سیمپسون از تاج و تخت کناره گیری کرده بود. دوک ویندزور آن را از مادرش، ملکه مری دریافت کرده بود و گفته می شود که این گردنبند متعلق به پادشاه جورج پنجم است، که آن را از عمه اش ملکه فدوروونا “Maria Feodorovna”روسیه در سال 1929 خریداری کرد. کیفیت عالی این مرواریدها نشان قوی از میراث شاهنشاهی است. گردنبند، طراحی شده توسط کارتیه، از 28 مروارید بزرگ ساخته شده است که هر یک براقیت زیبایی دارند و تقریباً شکل کاملاً گرد دارند. مدال آن همچنین دارای چهار الماس است. این گردنبند در یک زمان توسط طراح مد کالوین کلاین “Calvin Klein” خریداری شد و آن را به همسرش هدیه داد. در سال 2007 ، این گردنبند در حراج ساتبی به قیمت بیش از 4.8 میلیون دلار فروخته شد. گردنبند تک رشته دوشس ویندزور "Duchess of Windsor"

6. گردنبند مروارید بارودا Baroda

ماهارانی سیتا دیوی “Maharani Sita Devi” صاحب از بارودا در غرب هند (1917-1989) ، پس از آنکه ازدواج اول خود را به طور قانونی فسخ کرد و با شوهر دوم خود، ماهاراجه پرتاپسینگ گایکوار، ازدواج کرد، که در آن زمان دومین شاهزاده ثروتمند هند بود، والیس سیمپسون هندی “Indian Wallis Simpson” لقب گرفت. هشتمین مرد ثروتمند جهان، ماهاراجه، برای بزرگداشت عروسی این زوج، چندین قطعه جواهر از خزانه بارودا به سیتا دیوی هدیه داد، از جمله یک گردنبند  مروارید هفت رشته. گردنبند بارودا با استفاده از بزرگترین و بی نقص ترین مرواریدهای گردنبند هفت رشته اصلی، دوباره به شکل گردنبندی دو رشته در آمد. این گردنبند شامل 68 مروارید درجه بندی شده، به ابعاد 9.47 تا 16.04 میلی متر است و توسط الماس برش خورده کارتیه به هم متصل می شود. این گردنبند در کریستیز در نیویورک به قیمت باورنکردنی 7.1 میلیون دلار فروخته شد. گردنبند مروارید بارودا Baroda

7. گردنبند مروارید La Peregrina

یکی دیگر از جواهرات مروارید، گردنبند مروارید La Peregrina با سابقه طولانی و 500 ساله خود یکی از مشهورترین مرواریدهای جهان است. در اواسط قرن شانزدهم، مروارید در ساحل سانتا مارگاریتا “Santa Margarita”، مستعمره اسپانیا، در خلیج پاناما پیدا شد. سپس فیلیپ دوم اسپانیایی، مروارید را قبل از ازدواج به “Mary I” انگلیس هدیه داد. پس از مرگ ملکه در 1558 ، آن را به تاج اسپانیا برگرداندند و در 250 سال آینده باقی ماندند و توسط خانواده های سلطنتی اسپانیا در موارد خاص و برای پرتره های رسمی آنها، پوشیده شد. در سال 1808، برادر بزرگتر ناپلئون، جوزف بناپارت پادشاه اسپانیا شد. او پنج سال حکومت کرد تا اینکه نیروهای فرانسوی در نبرد ویتوریا شکست خوردند و او مجبور به ترک پادشاهی شد. هنگام فرار ، بناپارت برخی از جواهرات تاج ، از جمله La Peregrina Pearl را گرفت. سپس مروارید به ناپلئون سوم واگذار شد ، که پس از تبعید به انگلستان در دهه 1870 مروارید را به جیمز همیلتون “James Hamilton”، دوک ابرکورن “Abercorn” فروخت. در سال 1969، خانواده همیلتون مروارید را در حراج ساتبیز “Sotheby’s” در لندن فروختند. ریچارد برتون “Richard Burton” برنده این حراج بود و مروارید را تنها با 37000 دلار خریداری کرد. برتون مروارید را به عنوان هدیه روز ولنتاین به همسرش الیزابت تیلور هدیه داد. تیلور بعداً به کارتیه مأموریت داد مروارید Peregrina را در گردنبندی مجهز به یاقوت، الماس و حتی مروارید بیشتر قرار دهد. در سال 2011 ، املاک الیزابت تیلور پس از مرگ او توسط کریستیز به حراج گذاشته شد و گردنبند Peregrina Pearl به قیمت بیش از 11 میلیون دلار فروخته شد. گردنبند مروارید La Peregrina

8. مروارید الله “The Pearl of Allah”

این نمونه جالب که به عنوان مروارید لائوتسه “Lao Tzu” نیز شناخته می شود، بزرگترین مروارید طبیعی موجود است. این مروارید در فیلیپین پیدا شد و زمانی که جان، پسر رئیس قبیله را نجات داد به ویلبرن کاب (آمریکایی) داده شد. وزن آن بیش از 14 پوند و تقریباً 10 اینچ عرض دارد، این یک ساخته عظیم از دریا است.

9. مروارید صورتی بزرگ “The Big Pink Pearl”

این مروارید در سواحل کالیفرنیا کشف شد، مروارید صورتی بزرگ توسط یک abalone تولید شد. غواصی که این گنج را کشف کرد، با وجود پیشنهادهای متعدد برای خرید، همچنان صاحب مروارید است. در سال 1991، ارزش آن 4.7 میلیون دلار بود.

10. مروارید آبرناتی “Abernathy”

مروارید آبرناتی یک مروارید آب شیرین است که در سال 1967 در رودخانه تای “River Tay” اسکاتلند پیدا شد. نام این مروارید از غواصی که آن را پیدا کرد، بیل آبرناتی “Bill Abernathy” است. این مروارید یکی از معدود مرواریدهایی است که به عنوان “perfect” درجه بندی شده است. پیدا شدن در اسکاتلند آن را به طور ویژه غیرمعمول می کند. هرگز مرواریدهای زیادی در آن آب ها تولید نشده است، اما از زمان انقلاب صنعتی، رودخانه به شدت آلوده شده است. مرواریدها معمولاً برای تشکیل به آب بکر نیاز دارند، بنابراین تمام این موارد آبرناتی را منحصر به فردتر می کند. این مروارید تقریباً 30 سال در یک جواهر فروشی در Cairncross نمایش داده شد و سپس در سال 1992 فروخته شد. هیچ کس نمی داند که در حال حاضر چه کسی مالک مروارید آبرناتی است.

11. مروارید امپراتوری هنگ کنگ “The Imperial Hong Kong Pearl”

مرواریدی به سبک باروک تقریباً به اندازه یک تخم پرنده، مروارید امپراتوری هنگ کنگ نام خود را از طریق مالکیت خانواده سلطنتی چینی به دست آورد. این مروارید که به شکل جالب اشکی است، به دلیل درخشش شگفت انگیز و رنگ عمیق خود شناخته شده است. جواهرات بسیاری از مروارید وجود دارند که بسیار خاص و در نوع خود منحصربفرد هستند. نادرترین مروارید جهان، مروارید ملو ملو است که توسط یک حلزون دریایی تولید می شود و نه صدف یا نرم تن. Melo Melo از نظر ظاهری در مقایسه با مروارید کلاسیک متفاوت است و دارای سطحی درخشان با الگوهای چرخشی در نور است. جواهرات مروارید با زیبایی زنانه خود همواره مورد توجه قرار گرفته اند و امروزه در سطح گسترده ای در انواع مصنوعی به فروش می رسند. بیشتر بخوانید:

مروارید در غذا حلقه نامزدی شد

کشف مروارید و مهره‌های تزئین شده در ایسلند

مرواریدهایی از جنس میکی موتو

صنعت جواهرات و رشد مصرف مروارید

  منبع:ساعتچی انتهای پیام/  
برچسب:

ترند

پیشنهاد ویژه

انواع مروارید

جواهرات مروارید

صنعت مروارید

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت