انگشتری متعلق به امپراتور روم کالیگولا

انگشتر یاقوت کبود با قدمت ۲۰۰۰ سال

یک انگشتر یاقوت کبود (سافایر آبی) با قدمت 2 هزار ساله تصور می شود متعلق به امپراتور روم کالیگولا (Caligula) باشد. کالیگولا از سال 37 بعد از میلاد مسیح تا چهار سال بعد از آن که ترور شد، فرمانروایی کرد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/08/22 | 19:08

نظری ثبت نشده

انگشتر یاقوت کبود با قدمت ۲۰۰۰ سال

به گزارش گلدنیوز به نقل از دیورا، اندکی عجیب است با این توصیفات تاریخی ، کالیگولا این انگشتر گرانبها را با چهره همسرش در دست کند. به همین دلیل در تایید این قضیه مخالفانی وجود دارد و مورخان هنر می گویند این انگشتر با سبک و اسلوب امپراتور روم نمی‌خواند. بهرحال ممکن است چنین باشد یا نباشد. اما مطمئناً عاشقانه تر است اگر فکر کنیم که واقعاً متعلق به او بوده است.

سزونیا تقریباً بلافاصله پس از همسرش ترور شد. بنا بر روایات ، در هنگام مرگش ، درحالی از غم و اندوه در مرگ او عزادار و غمگین بود ، با قاطعیت گردن خود را به قاتل نشان داد و به او گفت بدون تردید او را بکشد. لازم به ذکر است نقش سزونیا در درام تاریخی اروتیک ۱۹۷۹ کالیگولا توسط بازیگر انگلیسی ، دام هلن میرن بازی شد.

اگر این حقیقت که این انگشتر کلا از سنگ یاقوت کبود تراشیده شده است آنطور که باید شما را تحت تاثیر قرار ندهد ، شاید کنده کاری های ظریف و دقیق نمای زن روی انگشتر این کار را بکند. ایجاد این جزئیات روی هر سنگی دشوار است، چه برسد به حکاکی روی یاقوت آبی که کار آسانی نیست. یاقوت کبود با سختی ۹ بعد از الماس دارای بیشترین سختی در مقیاس موهس است. 

فقط فردی با مهارت های فوق العاده باورنکردنی می توانست یک تصویر قابل توجه از یک زن را روی سافایر آبی ، با آن ابزار ابتدایی نمایان کند!

سرنوشت انگشتر تاریخی یاقوت کبود

“انگشتر کالیگولا” متعلق به کلکسیون ارل آروندل ، یک از اشراف زاده انگلیسی که در زمان ۱۶۳۷ تا ۱۷۶۲ میلادی زندگی میکرد بوده و در آن زمان به یکی از “گوهرهای مارلبورو” معروف تبدیل شد. وی مجموعه ای شامل ۸۰۰ جواهر حکاکی شده از گوهرهایی نظیر یاقوت ، زمرد و غیره داشت که توسط سیاستمدار جورج اسپنسر ، ارل چهارم مارلبرو ، در اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹ جمع آوری شده بود. آنها در سال ۱۸۷۵ توسط جان وینستون اسپنسر-چرچیل ، دوک هفتم مارلبرو ، به منظور پرداخت هزینه تعمیرات در خانه اجدادی کاخ بلنهایم ، آکسون ، فروخته شدند.

این مجموعه به طور کامل توسط دیوید برومیلو ، از کاخ بیتسول در لسترشر انگلستان، به مبلغ ۳۵ هزار پوند (معادل ۲.۲ میلیون پوند به پول امروز) خریداری شد. سپس این انگشتر در سال ۱۸۹۹ توسط دخترش در حراج کریستیز در لندن به یک تاجر، جولیوس گلدشمیت ، فروخته شد.

منشا آن تا زمانی که در حراجی Sotheby’s لندن در سال 1971 با قیمت 750 پوند به فروش رفت ، مشخص نیست. سپس در یک مجموعه شخصی فرانسوی قرار گرفت و بعد از آن توسط “وارتسکی” ، جواهرساز ملکه و شاهزاده چارلز خریداری شد. در حال حاضر ، تنها یک چهارم “جواهرات مارلبرو” تفهیم و مشخص شده است ، و محل بقیه در خفا باقی مانده است.

انگشتر یاقوت کبود با قدمت 2000 سال متعلق به کالیگولا - سنگ شناس

ارزش انگشتر سافایر آبی کالیگولا

در سال 2019 این قطعه به عنوان حراجی در نمایشگاه Multum در پارو ، توسط جواهرساز سلطنتی “وارتسکی Wartski ” لندن نمایان شد و مجموعه داران را شگفت زده کرد. مجموعه ای چشمگیر از شاهکارهای مینیاتوری که وارتسکی بیش از هشت سال جمع آوری کرده ، کنار هم قرار گرفتند.

این انگشتر سافایر آبی از بین ده ها گوهر قابل توجه حکاکی شده از قرون 18 و 19، مرکز توجهات و ستاره نمایشگاه شد به طوری که گفته میشود کلکسیونرهای ژاپنی از روز قبل جلو درب نمایشگاه صف ایستاده بودند.

بهرحال موقعیت اینکه در زندگی خود انگشتری که کاملا از یک جنس تراشیده شده باشید و حکاکی آن استادانه انجام و روزگاری احتملا توسط یک امپراتور رومی پوشیده شده باشد بسیار کم پیش می آید. به عقیده کارشناسان قیمت فروش آن در حراجی میتواند تا ۵۰۰ هزار پوند نیز برسد.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

یاقوت کبود

انگشتر یاقوت کبود

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت