طلای جام زرین؛

آیا مدال های طلا المپیک واقعاً طلا هستند؟

هر مدال طلا باید از ترکیب ۶ گرم طلا و مقداری نقره و . . . باشد .

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/08/26 | 11:08

نظری ثبت نشده

آیا مدال های طلا المپیک واقعاً طلا هستند؟

به گزارش گلدنیوز،دست یابی به رتبه اول و دریافت مدال طلا میتواند جز خاص ترین رویای هر بازیکن و ورزشکاری باشد .اما ایا واقعا تمام ۵۰۰ گرم وزن مدال طلا از طلای خالص ساخته شده است ؟

قطعاً هر شخصی زمان برنده شدن افراد به این فکر می کند که آیا این مدال ها از طلای ناب هستند؟ این جام زرین نقش از طلای خالص ساخته شده؟هر کدام از این افراد اگر مدال خود را بفروشند چقدر سود می کنند؟آیا اصلاً مدال طلا المپیک از طلا است؟

اگر تا الان فکر میکردید همه ی مدال های طلا اینگونه است شما کاملا اشتباه فکر میکردید .هر مدال طلا باید از ترکیب ۶ گرم طلا و مقداری نقره و . . . باشد .

مدال چیست؟

در واقع مفهوم و اصل مدال یا همان نشان به مفهومی نظامی بود به درجه و مرتبه ی اشخاص را نشان میداد که بعد از صده هجدهم میلادی مدال ها یی برای برترین افرادی که  منتخب و برگزیده شده بودند درست و توزیع شد و از این پس به برترین افراد در سازمان ها ی اموزشی ، علمی ، هنری ، فرهنگی و حتی نهاد ها هم داده میشود .

وزن و اندازه مدال ها

هر مدال به طور متوسط میبایست بین ۵۰۰ تا ۵۵۶ گرم وزن داشته باشند که در این حجم باید ۶ گرم طلای خالص به کار برود و مابقی ان که حدود ۹۲ درصد حجم کل مدال است از نقره  ساخته می شود.

قطر مدال ها باید در حداقل ترین حالت ۳ میلی متر و در حداکثر ترین حالت ۶۰ میلی متر ضخامت داشته باشد .

مدال هایی با طلای کاملا خالص

درست است که حجم و وزن بیشتر اکثر مدال های طلا از نقره است اما مدال هایی وجود دارد که تنها از طلا ساخته میشود .

مدال طلای کنگره و مدال طلای جوایز نوبل از طلای خالص اند .تا سال ۱۹۸۰ مدال های طلای جوایز نوبل از ۲۳ قیراط طلا ساخته شده بود که بعد از سال ۱۹۸۰ به مدال هایی با ۱۸ قیراط طلای سبز پوشیده شده با طلای ۲۴ عیار تغییر کرد .

علت گاز گرفتن مدال طلا

در بالا خواندیم که یکی از ویژگی های خاص طلا نرم بودن ان است به همین دلیل هنگامی که مدال را میگیرند ان را گاز میگیرند تا درصد مقدار طلا و اصل بودن ان را نشان دهند .

منبع:majaale.ir

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

ترند

مدال طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت