نخستین اکتشاف در نزدیکی «میرو»، شهری واقع در شمال آلمان؛

۶۰۰۰ سکه نقره قرون وسطایی کشف شد

کاوشگران در آلمان از کشف هزاران سکه قرون وسطایی به همراه هفت شمشیر عصر برنز خبر دادند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/09/11 | 15:09

نظری ثبت نشده

۶۰۰۰ سکه نقره قرون وسطایی کشف شد

به گزارش گلدنیوز، به نقل از لایوساینس، ‌ گروهی از مرمتگران داوطلب موفق شدند مجموعه‌ای از آثار تاریخی چندهزار ساله، از جمله هفت شمشیر و هزاران سکه نقره، جواهر و سفال را شناسایی کنند. کاوشگران این اشیاء را سال گذشته در سه موقعیت جغرافیایی متفاوت در آلمان کشف کرده بودند.

نخستین اکتشاف در نزدیکی «میرو»، شهری واقع در شمال آلمان صورت گرفت. در جریان این کاوش تکه‌های هفت شمشیر ۳۰۰۰ساله متعلق به عصر برنز کشف شد. باستان‌شناسان معتقدند این سلاح‌ها به عنوان پیشکش در این مکان قرار داده‌ شده‌اند و گذر زمان باعث شکسته شدن آن‌ها شده است. با این حال، باستان‌شناسان موفق شدند تکه‌های این شمشیرها را به یکدیگر متصل کنند.

هزاران سکه و سنگ جواهر رومی کشف شد

مرمتگران همچنین حدود ۶۰۰۰ سکه نقره قرون وسطایی را در «روگن»، جزیره‌ای آلمانی واقع در ۲۰۰ کیلومتری «میرو» ‌ کشف کردند. بیشتر این سکه‌ها درون یک ظرف قرار داده شده بودند، ‌ اما تعداد قابل توجهی نیز در خاک پراکنده شده بودند. با اینکه بیشتر این سکه‌ها در آلمان غربی ضرب شده بودند، ‌ اما باستان‌شناسان به این نکته توجه کردند که حدود ۱۰ درصد از آن‌ها از انگلستان، دانمارک و مجارستان وارد شده بودند.

سومین اکتشاف نیز در «مولن»، شهری در شمال آلمان صورت گرفت. در جریان این کاوش یک ظرف شامل ۱۷۰۰ سکه، ‌ یک گردنبند ساخته‌شده از طلا، ‌ مروارید، سنگ کریستال و مُهره‌های کوارتز و چند انگشتر کشف شد.

انتهای پیام/

برچسب:

ترند

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت