توجه به جزئیات و مهارت؛

تاریخچه جواهرات دیور

در دنیای مد لباس کریستین دیور نامی است که نیازی به معرفی ندارد. برند دیور از زمان آغاز به کار خود در دهه 1950 به دلیل ظرافت و طراحی های نوآورانه خود شناخته شده است. این شهرت به خط جواهرات آن نیز می رسد، که همان توجه به جزئیات و مهارتی را نشان می دهد که دیور را به یک نام آشنا تبدیل کرده است.

رویا شاهدایی زاده(نویسنده)

1402/12/08 | 09:12

نظری ثبت نشده

تاریخچه جواهرات دیور

به گزارش پایگاه خبری جهان طلا (گلدنیوزعشق کریستین دیور به گل ها و طبیعت کاملاً شناخته شده است و جای تعجب نیست که این علاقه الهام بخش طرح های اولیه جواهرات او بود. اولین قطعات او اغلب دارای نقوش گل بود، مانند مجموعه نمادین "رز دیور باگاتل"، که شامل طرح های ظریف گل رز ساخته شده از طلا، مروارید و الماس بود.

میچل مائر، طراح برجسته جواهرات، در سال 1952 به دیور پیوست و تعدادی از نمادین ترین قطعات را برای این برند خلق کرد، از جمله سنجاق سینه معروف "Fleurs de Cactus" و گردنبند افسانه ای "Mise en Dior". طرح‌های نوآورانه مائر به تثبیت خط جواهرات این برند به عنوان یک بازیگر اصلی در دنیای مد لباس کمک کرد.

یکی از معروف ترین مجموعه های جواهرات دیور، مجموعه "گرانویل" است که در سال 1953 ایجاد شد. قطعات این مجموعه به گونه ای طراحی شده اند که زیبایی و ظرافت شهر گرانویل در نرماندی را منعکس کنند، جایی که دیور تابستان‌های کودکی خود را در آن گذراند.

جواهرات دیور با قطعاتی مانند الیزابت تیلور و مرلین مونرو به سرعت در میان افراد مشهور و افراد مشهور محبوب شد. خط جواهرات این برند در دهه‌های 1950 و 1960 با طرح‌های جدید با سنگ‌های رنگارنگ و اشکال جسورانه گسترش یافت.

دیور در دهه های 1980 و 90

جواهرات دیور

دهه 1980 زمان مد جسورانه و استایل فوق العاده بود و جواهرات دیور نیز از این قاعده مستثنی نبود. این برند به آزمایش طرح های نوآورانه ادامه داد و از مواد و رنگ های منحصر به فرد در قطعات خود استفاده کرد.

مجموعه "Bijoux de Dior" شامل قطعات بزرگ و با طرح های پیچیده بود، مانند گردنبند "Pomme de Pin" که از مخروط های کاج با رنگ طلایی بزرگ تشکیل شده بود. مجموعه "تاهیتی" که توسط Victoire de Castellane طراحی شده است، از سنگ های مادر مروارید، مرجان و دیگر سنگ های رنگارنگ استفاده شده است. دیور با مهره ها و زنجیرهای بزرگ آزمایش کرد و مواد جدیدی مانند پلکسی گلاس و چرم را در طرح های خود قرار داد.

 

دهه 1990 با مجموعه‌هایی که از زیبایی‌های استوایی اقیانوس آرام جنوبی و زرق و برق هالیوود الهام گرفته بودند، به سمت ظاهری ظریف‌تر حرکت کرد. Victoire de Castellane همچنان نیروی محرکه خط جواهرات دیور بود و قطعاتی مانند مجموعه "Diorette" را ایجاد کرد که دارای طرح های ظریف گل در طلا و سنگ های قیمتی رنگارنگ بود و مجموعه "Gourmette" که طرح های کلاسیک زنجیره ای را با هم ترکیب می کرد. پیچ و تاب های منحصر به فرد و عناصر غیر منتظره...

جان گالیانو و تأثیر او بر دیور

جواهرات دیور

در سال 1996، جان گالیانو به عنوان مدیر خلاق کریستین دیور منصوب شد و جانشین جیانفرانکو فره شد. گالیانو به دلیل طراحی های عجیب و غریب و تئاتری خود شناخته شده بود و او این استعداد را به دیور آورد و خانه مد را با دید منحصر به فرد خود متحول کرد.

اولین مجموعه گالیانو برای دیور، که در سال 1997 به نمایش درآمد، جشنی بود از شبح نمادین این برند، "نگاه جدید"، با دامن های حجیم و کمرهای بریده. با این حال، گالیانو با استفاده از چاپ‌ها و رنگ‌های جسورانه و همچنین لوازم جانبی چشمگیر مانند کلاه‌ها و دستکش‌های بزرگ، ویژگی‌های خاص خود را اضافه کرد.

یکی از نمادین ترین مجموعه های گالیانو برای دیور، مجموعه «ماسایی» در سال 2004 بود که از فرهنگ قبیله ای آفریقا الهام گرفته شده بود. این مجموعه دارای چاپ های پر جنب و جوش، بافت های غنی و مهره کاری های پیچیده بود که سطح جدیدی از تنوع فرهنگی را برای برند به ارمغان آورد. این مجموعه همچنین کیف نمادین "Saddle" را معرفی کرد که به سرعت تبدیل به یک اکسسوری ضروری برای شیک پوشان شد.

طرح‌های گالیانو برای دیور، با مجموعه‌های استادانه و نمایش‌های تئاتری، اغلب خطوط بین مد و هنر را محو می‌کرد. مجموعه بهار/تابستان 2000 او شامل مدل‌هایی بود که با لباس‌های الهام‌گرفته از سیرک، با آرایش دلقک و کلاه گیس‌های بلند پوشیده بودند. مجموعه پاییز/زمستان 2004 مدل هایی را دید که در جنگل قدم می زدند، لباس های اثیری پوشیده بودند و فانوس ها را حمل می کردند.

طرح‌های نوآورانه گالیانو تا خط جواهرات دیور گسترش یافت، جایی که او سطح جدیدی از شکوه و درام را معرفی کرد. اولین مجموعه او برای جواهرات دیور، که در سال 1999 به نمایش درآمد، شامل قطعات جسور و درشتی بود که از تمدن های باستانی الهام گرفته شده بود، مانند مجموعه «مصر»، که شامل گردنبندها و دستبندهایی بود که با سنگ های رنگارنگ و نقوش هیروگلیف تزئین شده بودند.

یکی از به یاد ماندنی ترین طرح های جواهرات گالیانو برای دیور، گردنبند "مرجانی رمزآلود" بود که برای مجموعه بهار/تابستان 2004 خلق شد. این گردنبند دارای رشته‌هایی از دانه‌های مرجانی بود که با یک مار طلایی در هم تنیده شده بودند و یک قطعه برجسته و افسانه‌ای را ایجاد می‌کردند.

طرح های گالیانو برای دیور بدون بحث نبود و برخی از منتقدان او را به تصاحب فرهنگی و عدم حساسیت متهم کردند. با این حال، نمی توان تأثیر او را بر برند و صنعت مد به طور کلی انکار کرد. طرح های نوآورانه او مرزها را جابجا کرد و قراردادها را به چالش کشید و شهرت دیور را به عنوان یک پیشرو در مد لباس بالا تثبیت کرد.

راف سایمونز و نوسازی دیور

جواهرات دیور

در سال 2012، راف سایمونز به عنوان مدیر خلاق کریستین دیور منصوب شد و جای بیل گیتن را گرفت، کسی که پس از خروج گالیانو از این برند در سال 2011 مسئولیت را بر عهده گرفته بود. انتصاب دوران جدیدی را برای دیور رقم زد.

تاثیر سایمونز بر خط جواهرات دیور از اولین مجموعه او مشهود بود که دارای طرح های شیک و مدرنی بود که زیبایی مینیمالیستی لباس او را تکمیل می کرد. گوشواره‌های «Mise en Dior» او، با الهام از گردنبند نمادین میچل مائر که در دهه 1950 خلق کرد، فوراً به محبوبیت رسید و مدگراها در سرتاسر جهان برای به دست آوردن یک جفت از آن فریاد زدند.

مجموعه‌های سایمونز برای دیور، با طرح‌های نوآورانه‌ای که مواد و تکنیک‌های جدیدی را در خود جای داده بودند، همچنان مرزها را به چالش می‌کشیدند. مجموعه او در سال 2014 "Couture" جواهرات پیچیده ای را به نمایش گذاشت که از خرده های کریستال ریز ساخته شده بود و جلوه ای ماورایی را ایجاد می کرد.

دوران تصدی سایمونز در دیور نسبتاً کوتاه بود و طراح در سال 2015 پس از تنها سه سال و نیم این برند را ترک کرد. با این حال، تأثیر او بر این برند قابل توجه بود و نشانگر تغییر به سمت زیبایی شناسی مدرن تر و کارآمدتر بود که با نسل جدیدی از دوستداران مد طنین انداز شد.

میراث جواهرات دیور

جواهرات دیور

در طول تاریخ ، خط جواهرات دیور نمادی از ظرافت و نوآوری جاودانه باقی مانده است. دیور از اولین طرح‌هایش، با نقوش گل‌های ظریف و صنایع دستی نفیس گرفته تا مجموعه‌های مدرنش، با طرح‌های شیک و مینیمالیست، همیشه در خط مقدم جواهرات مد لباس قرار داشته است.

امروزه، خط جواهرات دیور همچنان از تاریخ و میراث غنی این برند الهام می گیرد، در حالی که از مواد و تکنیک های جدید برای خلق قطعات خلاقانه و منحصر به فرد استفاده می کند. مدیر خلاق فعلی این برند، ماریا گرازیا چیوری، این سنت را با مجموعه‌هایی که زنانگی، طبیعت و زیبایی دنیای اطراف ما را جشن می‌گیرند، ادامه داده است.

جواهرات دیور همچنین با قطعاتی مانند ناتالی پورتمن، شارلیز ترون و جنیفر لارنس مورد علاقه افراد مشهور و نمادهای مد در سراسر جهان قرار گرفته است. جواهرات این برند در مجلات مد بی‌شماری و روی فرش‌های قرمز در سراسر جهان به نمایش درآمده است و جایگاه آن را به عنوان نمادی از ظرافت و تجمل بی‌انتها تثبیت می‌کند.

در سال‌های اخیر، دیور قدرت رسانه‌های اجتماعی را نیز پذیرفته است، به طوری که خط جواهرات این برند به شدت در پلتفرم‌هایی مانند اینستاگرام و تیک‌تاک به چشم می‌خورد. این به معرفی این برند به نسل جدیدی از دوستداران مد کمک کرده است که به طراحی های منحصر به فرد و تاریخ غنی آن کشیده شده اند.

در نتیجه، میراث جواهرات دیور یکی از ظرافت ها و نوآوری های جاودانه است. دیور از اولین طرح‌هایش، با الهام از زیبایی طبیعت و دنیای اطراف ما گرفته تا مجموعه‌های مدرنش، با طرح‌های شیک و مینیمالیست، همیشه در خط مقدم جواهرات مد لباس قرار داشته است. جواهرات دیور با تاریخ غنی، طرح‌های نوآورانه و جذابیت ماندگار، مطمئناً تا سال‌های آینده مورد علاقه دوستداران مد در سراسر جهان باقی خواهند ماند.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت