یک عصا یا دسته شمشیر باشد و یک دست‌بند ؛

این جواهرات گرانبها از فضا آمده‌اند؟

در بین گنجینه‌های طلایی پرزرق و برق از عصر برنزی ایبری، چند شی مختلف یافت شده که ممکن است بسیار ارزشمند باشند. در بین این اشیا، یک دستبند و یک نیمکره توخالی زنگ زده که با طلا تزئین شده دیده می‌شود که به گفته محققان جنس آنها از فلزهای موجود در کره زمین نیست؛ بلکه از آهنی است که از شهاب‌سنگ‌هایی که از آسمان سقوط کرده‌اند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/12/14 | 10:12

نظری ثبت نشده

این جواهرات گرانبها از فضا آمده‌اند؟

به گزارش گلدنیوز، البته تعیین سن دقیق این مجموعه اشیا کار دشواری است که به لطف بررسی دو شی، انجام شده است: یک نیمکره کوچک تو خالی که تصور می‌شود بخشی از یک عصا یا دسته شمشیر باشد و یک دست‌بند ؛ هر دوی آنها طبق توصیف باستان‌شناسان، ظاهری آهنی دارند و به نظر می‌رسد که از آهن ساخته شده باشند.

عصر آهن (دوره‌ای که در آن آهن ذوب شده زمینی، جایگزین برنز شد) در شبه جزیره ایبری ، در حدود سال ۸۵۰ قبل از میلاد آغاز شد. مشکل اینجاست که قدمت این وسایل طلایی به بین ۱۵۰۰ تا ۱۲۰۰ سال قبل از میلاد مسیح برمی‌گردد. از همین رو بررسی محل یافت این مصنوعات آهنی در "گنجینه ویینا" برای محققان در حکم یک معما به نظر می‌رسد.

جواهرات

مقایسه آهن زمینی و آهن شهاب‌سنگ‌ها

باید این را مدنظر داشت که سنگ آهن کشف شده از پوسته زمین، تنها منبع آهن چکش‌خوار موجود در کره زمین نیست و در جاهای مختلف دنیا، مصنوعات آهنی متعددی متعلق به پیش از عصر آهن یافته شده که از شهاب‌سنگ‌ها ساخته شده‌اند که شاید معروف‌ترین آنها، خنجر آهنی شهاب سنگ فرعون توت‌عنخ‌آمون باشد ؛ هرچند که سلاح‌های دیگری نیز در عصر برنز از شهاب‌سنگ‌ها ساخته شده و بسیار هم ارزشمند بودند.

خبر انلاین

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت