یین رونمایی نمایش از جام طلای حسنلو ؛

جام طلای حسنلو در ارومیه رونمایی شد

شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه آیین رونمایی نمایش از جام طلای حسنلو به مناسبت روز جهانی موزه ها با حضور مسئولان استانی در موزه باستان شناسی ارومیه برگزار شد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1403/02/29 | 13:02

نظری ثبت نشده

جام طلای حسنلو در ارومیه رونمایی شد

به گزارش سایت طلا گلدنیوز معاون سیاسی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی در این مراسم با اشاره به اهمیت توجه به توسعه فضای موزه ای استان، افزود: توسعه فضای موزه ای و زیر ساختهای این بخش بسیار مهم است که باید مورد توجه قرار گیرد. 

رضا ابراهیمی ادامه داد: با توسعه فضای موزه‌ای فرصتی برای نمایش آثار تاریخی و آشنا شدن آحاد مردم با پیشینه و تاریخ گذشتگان است. 

جام طلایی سه هزار ساله حسنلو، اثری شگفت‌انگیز و خیره کننده است که در آوار یک ساختمان سوخته در تپه دژ حسنلو در سال ۱۹۵۸ میلادی (۱۳۳۷ هجری شمسی) توسط تیم آمریکایی رابرت دایسون که در منطقه در حال کاوش بودند، کشف شد. 

جام

این ظرف از جنس طلا و ۹۵۰ گرم وزن، ۲۰ سانتیمتر ارتفاع و لبه ای به قطر ۱۸ سانتیمتر دارد. 

این جام طلایی از ۲۹ اردیبهشت به مدت ۲ هفته در موزه باستانی شناسی ارومیه از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ برای بازدید علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود.

گفتنی است ۱۲۰ اثر تاریخی و کمتر دیده شده که در موزه ملی نگهداری می شود به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز موزه ها  در ۱۱ استان به نمایش گذاشته می شود. 

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت