سناریوی دلار برای عقب‌نشینی؛

دلار کوتاه آمد

فعالان بازار پیش‌بینی کردند که اگر نرخ دلار امروز مرز ۵۰ هزار تومان را از دست دهد احتمالاً به تدریج تا نیمه کانال ۴۹ هزار تومان عقب‌نشینی خواهد کرد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/09/15 | 18:09

نظری ثبت نشده

دلار کوتاه آمد

به گزارش گلدنیوز، قیمت دلار که در اولین روز هفته جاری آرایش صعودی به خود گرفته بود در روز یکشنبه مسیر نزول را دنبال کرد. دلار دیروز در ابتدای کار بازار ارز تهران ۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان به فروش رسید و در نیمه ظهر بر روی قیمت ۵۰ هزار و ۱۷۰ تومان قرار گرفت.

میتوانید تحلیل روزانه بازار طلا سکه و ارز را از سایت بازار طلا(گلدنیوز) دنبال کنید

این قیمت در مقایسه با روز قبل کاهش تقریباً ۴۰۰ تومانی را نشان می‌دهد. البته در واپسین ساعات معاملات نقدی تهران هر برگ اسکناس آمریکایی در حول‌وحوش ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان تا ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش رسید. در پشت خطی یکشنبه هم آن‌طور که دسته‌ای از معامله‌گران مدعی بودند اسکناس آمریکایی به مسیر نزولی خود ادامه داد و با ۵۰ هزار و ۲۵۰ تومان معامله شد.

 همچنین دیروز بازار ارز هرات شاهد کاهش نرخ دلار بود. اسکناس آمریکایی در بازار مذکور روز شنبه با ۵۰ هزار و ۱۵۰ تومان بسته شد و در ابتدای معاملات نقدی یکشنبه با ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش رسید. اما در نیمه‌روز قیمت دلار در این بازار کاهشی شد و تا کف کانال ۵۰ هزار تومان پایین آمد. در معاملات پشت خطی هرات هم کمتر کسی حاضر بود در موقعیت خرید دلار قرار بگیرد و اسکناس آمریکایی در بازار شبانه رنج شد.

 از سوی دیگر، قیمت تتر که روز یکشنبه با 50 هزار و 700 تومان معامله شده بود  در معاملات پشت خط یکشنبه شب مسیر رشد را دنبال کرد و به  ۵۰ هزار و ۹۰۰ تومان رسید. برخی از فعالان اقتصادی در پشت خط دیشب می گفتند اگر تتر بتواند خود را به مرز 51 هزار تومان برساند این امر ممکن است قیمت دلار در بازار آزاد را هم تحت تاثیر خود قرار دهد  با این حال اگر تتر نزولی شود احتمال عقب نشینی نرخ دلار نیز وجود دارد .

 به عقیده فعالان بازار تعادل عرضه و تقاضا در بازار ارز  موجب شده که اسکناس آمریکایی در ابتدای کانال 50 هزار تومان  نوسان رفت و برگشتی محدودی را ثبت کند و تا زمانی که اخبار قوی تر به بازار نرسد احتمالا دلار در همین دامنه رنج خواهد شد. 

 در شرایط کنونی فعالان بازار می‌گویند اگر قیمت دلار به بالای ۵۰ هزار و ۶۰۰ تومان برسد مقاومت بعدی ۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود. از نظر آن‌ها زمانی هیجان به بازار برمی‌گردد که قیمت دلار بتواند در کانال ۵۱ هزار تومان تثبیت دهد. بااین‌حال، اگر نرخ دلار مرز ۵۰ هزار تومان از دست دهد احتمالاً تا نیمه کانال ۴۹ هزار تومان عقب‌نشینی خواهد کرد.

منبع:اقتصاد نیوز

برچسب:

ترند

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت