پیش بینی از وضع بازار یورو؛

جایگاه اعتباری یورو کجاست؟

رئیس بانک مرکزی روسیه، الویرا نابیولینا هشدار داد، اگر بروکسل تهدید به استفاده از دارایی‌های مسدود شده روسیه برای کمک به اوکراین کند، یورو می‌تواند جایگاه خود را به‌ عنوان ارز ذخیره جهانی از دست بدهد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/09/27 | 16:09

نظری ثبت نشده

جایگاه اعتباری یورو کجاست؟

به گزارش گلدنیوز ، به نقل از بیزنس، رئیس بانک مرکزی روسیه اظهار کرد که به نظر ما، برداشت درآمد حاصل از سرمایه‌گذاری وجوه مسدود شده و هم مسدود کردن وجوه، چشم‌انداز توسعه یورو به‌عنوان ارز ذخیره و استفاده از آن در تسویه حساب‌های بین‌المللی را بدتر می‌کند.

از تحلیل یورو بیشتر بخوانید

نابیولینا خاطرنشان کرد که در حال حاضر، تنظیم‌کننده راه‌هایی برای بازگرداندن دارایی‌های مسدود شده، احتمالا از طریق دادگاه را ارزیابی می‌کند، اگر چه این روند می‌تواند چالش‌ برانگیز باشد.

اتحادیه اروپا، ایالات‌متحده و متحدان آن ها از سال گذشته میلیاردها دارایی و اموال روسیه متعلق به افراد و نهادهای روسی را به‌عنوان بخشی از کمپین تحریمی علیه مسکو بر سر درگیری اوکراین مسدود کرده‌اند.

با وجود هشدارهای مکرر روسیه و بسیاری از کارشناسان غربی مبنی بر اینکه این مورد می‌تواند اعتماد جهانی به سیستم مالی غرب و ارزهای آن را به خطر بیندازد، کشورهای غربی به‌طور فعال در حال بررسی راه‌هایی برای استفاده از این بودجه برای کمک به کی یف هستند.

بر اساس گزارش این هفته فایننشال تایمز، به نقل از یک مقام ناشناس گروه هفت، این گروه اخیرا بحث‌ها را در مورد تصرف دارایی‌های مستقل روسیه «به‌عنوان اقدام متقابل برای ترغیب روسیه به پایان دادن تجاوزاتش» افزایش داده و راهی منطبق با قوانین بین‌المللی برای انجام آن تعیین کرده است.

 این گروه در نظر دارد تا در دومین سالگرد درگیری اوکراین در فوریه سال آینده، پیشنهاد مفصلی را در نشست رهبران خود ارائه دهد.

روسیه مسدود کردن دارایی‌های خود را غیرقانونی می‌داند و توقیف احتمالی وجوه را دزدی آشکار تلقی می‌کند.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

برچسب:

ترند

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت