پیش بینی قیمت دلار ؛

قیمت دلار و یورو امروز 2 بهمن 1402 - کاهش محدود قیمت دلار و یورو

قیمت دلار سومین روز هفته را با کاهش ۱۰۰ تومانی آغاز کرد و با وجود ارزپاشی سیاست‌گذار برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای دلار اما فعلا قیمت‌ این اسکناس از محدوده ۵۳ هزار تومانی دست نکشیده است. فعالان بازار ارز منطقه مذکور را همانند محدوده ۴۹ هزار تومانی، قیمت جدید دلار برای تکرار الگوی پاندولی می‌دانند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/11/02 | 10:11

نظری ثبت نشده

قیمت دلار و یورو  امروز 2 بهمن 1402 - کاهش محدود قیمت دلار و یورو

به گزارش گلدنیوز، قیمت دلار امروز در بازارهای مجاور در روند کاهشی قرار گرفته است.  دلار سلیمانیه با کاهش ۱۵۰ تومانی روی رقم ۵۴ هزار و ۱۰۰ تومانی ایستاده است. دلار هرات با کاهش ۱۰۰ تومانی، کانال ۵۳ هزار تومانی را از دست داد و با قیمت ۵۲ هزار و ۹۹۰ تومانی در حال معامله است. درهم امارات افت ۴۰ تومانی دارد و با قیمت ۱۴ هزار ۷۹۰ تومانی معامله می‌شود.

گفتنی است امروز قیمت اسکناس دلار در مرکز مبادله طلا و ارز ایران ۴۲ هزار و ۹۲۲ تومان و قیمت دلار حواله ۳۹ هزار و ۵۲۳ تومان است و از ابتدای هفته تغییر قیمتی نداشته است.

امروز قیمت یورو در بازار آزاد برخلاف رشد قبلی با افت قیمت روبرو بوده است، بطوری که یورو در بازار آزاد که روز قبل تا ۵۸,۷۰۲ (پنجاه و هشت هزار و هفتصد و دو ) تومان رسیده بود، امروز - دوشنبه ۰۲ بهمن ۱۴۰۲ مصادف با ۲۲ ژانویه ۲۰۲۴ - با کاهش ۰.۸۴ درصدی به ۵۸,۲۱۲ (پنجاه و هشت هزار و دویست و دوازده ) تومان رسید.

آخرین اخبار تحلیل دلار را از سایت بازار طلا (گلدنیوز)، دنبال کنید.

53 هزار تومن ، منطقه امن دلار

در روزهای اخیر معامله‌گران بازار ارز پیوسته به اخبار مربوط به درگیری منطقه توجه داشتند و معتقد بودند حضور مستقیم ایران در تنش‌های هفته گذشته، هر چه را که سیاست‌گذار رشته کرده بود، پنبه کرد. در پی این رخدادها، محدوده ۵۱ هزار تومانی شکسته شد و دلار طی سه روز، دو هزار و ۲۵۰ تومان گران شد.

با وجود ارزپاشی سیاست‌گذار برای ایجاد تعادل در عرضه و تقاضای دلار اما فعلا قیمت‌ این اسکناس از محدوده ۵۳ هزار تومانی دست نکشیده است. فعالان بازار ارز منطقه مذکور را همانند محدوده ۴۹ هزار تومانی، قیمت جدید دلار برای تکرار الگوی پاندولی می‌دانند.

پیش بینی کاهش قیمت دلار

در همین رابطه احمد کیمیایی اسدی عضو اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه افزایش قیمت دلار ناشی از تحولات سیاسی در منطقه همچون جنگ غزه، حادثه تروریستی کرمان و تنش اخیر بین ایران و پاکستان است، اظهار داشت: با توجه به نبودن دلایل بنیادین برای افزایش نرخ، قیمت ارز به زودی کاهش پیدا خواهد کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر نرخ ارز بازار آزاد در کانال ۵۳ هزار تومان قرار دارد که به نظر من با نوسان ۶،۷ درصدی باز هم تغییر محسوسی رخ نداده است. برخلاف سایر اقلامی که تورم داشتند، نرخ ارز هیچ تورمی نداشت و حتی روند باثباتی را هم دنبال کرد. ما در همین هفته‌های اخیر به دلیل تنش‌های منطقه‌ای نرخ ۵۵ هزار تومان ارز در بازار آزاد را هم تجربه کرده بودیم اما الان در کانال ۵۳ هزار تومان قرار دارد.

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

پیش بینی قیمت دلار امروز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت