آخرین نرخ دلار در بازار؛

پیش بینی قیمت دلار ۸ بهمن ۱۴۰۲ - روند صعودی قیمت دلار ادامه دارد؟

۴ روز پیش دلار در بازار آزاد مانند ۵ روز پیش رشد قیمت را تجربه کرد. دلار در بازار آزاد که ۵ روز پیش تا ۵۴,۴۸۰ (پنجاه و چهار هزار و چهارصد و هشتاد ) تومان رسیده بود، امروز - یکشنبه ۰۸ بهمن ۱۴۰۲ مصادف با ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴ - با رشد ۰.۷۶ درصدی به ۵۴,۹۰۰ (پنجاه و چهار هزار و نهصد ) تومان رسید.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1402/11/08 | 11:11

نظری ثبت نشده

پیش بینی قیمت دلار ۸ بهمن ۱۴۰۲ - روند صعودی قیمت دلار ادامه دارد؟

به گزارش گلدنیوز، قیمت دلار با شروع هفته دوم بهمن افزایشی شد. این اسکناس که هفته گذشته، رشد قیمت نزدیک به دو هزار تومانی داشت، روز شنبه را با افزایش تقاضا آغاز کرد. کارشناسان اقتصادی می‌گویند، روند افزایشی‌ قیمت این اسکناس در ماه‌های پایانی سال قابل پیش‌بینی بود.

دلار در بازار آزاد، امروز به ۵۴,۹۰۰ تومان رسید که نسبت به ۵ روز پیش، افزایش ۰.۷۶ درصدی داشته است.

دلار در صرافی ملی در بازار امروز نسبت به روز قبل ، با ۰ تومان بدون تغییر، ۴۲,۹۲۱ تومان نرخ گذاری شد.

دلار در بازار متشکل، امروز به ۴۲,۹۲۱ تومان رسید که نسبت به روز قبل ، بدون تغییر ۰ درصدی داشته است.

دلار در سامانه سنا، امروز به ۴۲,۹۲۱ تومان رسید که نسبت به روز قبل ، بدون تغییر ۰ درصدی داشته است.

دلار کانادا، امروز به ۴۱,۶۵۰ تومان رسید که نسبت به روز قبل ، کاهش ۰.۳۶ درصدی داشته است.

قیمت دلار روز شنبه ۷ بهمن را با روند کاهشی ۲۰۰ تومانی آغاز کرد؛ اما در ادامه روز این روند برگشت و اسکناس دلار با افزایش ۳۰۰ تومانی به کانال ۵۶ هزار تومانی نزدیک شد. در آخرین معامله نقدی روز شنبه، دلار با قیمت ۵۵ هزار و ۸۰۰ تومان معامله شد.

کارشناسان اقتصادی از ابتدای سال 1402 بارها تاکید کردند که قیمت دلار در ماه‌های پایانی سال افزایشی است. شکل‌گیری این روند با آغاز حمله موشکی سپاه به برخی مواضع تروریستی کشورهای منطقه اتفاق افتاد و اکنون بیش از ۱۰ روز است که قیمت این اسکناس پیوسته رشد دارد.

پیش بینی قیمت دلار را از سایت بازار طلا (گلدنیوز)، دنبال کنید.

جنگ، دلار را گران کرد؟

برخی کارشناسان اقتصادی، افزایش درگیری در منطقه خلیج فارس را دلیل رشد تقاضای دلار در بازار ارز کشور می‌دانند و معتقدند مسائل سیاسی به دلار آرایش صعودی داده است. برخی کارشناسان اقتصادی نیز معتقدند فنر دلار که بارها از ابتدای سال نسبت به جمع شدن آن هشدار داده بودند، رها شده است. آنها به سیاست ارزی بانک مرکزی که فریز قیمت دلار است انتقاد می‌کنند و معتقدند اقتصاد کار خود را می‌کند و این روند افزایش‌ی قیمت دلار از ابتدای سال قابل پیش‌بینی بوده است.

تحلیلگران بازارهای مالی می‌گویند اگر قیمت دلار در کانال ۵۵ هزار تومانی تثبیت شود، احتمال شکستن سقف قیمتی قبلی وجود دارد. آنها محدوده ۶۰ هزار تومانی را سقف قبلی قیمت دلار در نظر می‌گیرند و معتقدند انتخابات مجلس و اشتیاق دولت به حفظ قیمت نیز مانع صعود قیمت اسکناس آمریکایی در روزهای پایانی سال نخواهد شد.

افزایش قیمت دلار در بازارهای مجاور

گفتنی است قیمت دلار روز شنبه هفتم بهمن ۱۴۰۲ در بازارهای مجاور افزایش داشت. دلار سلیمانیه با رشد هزار تومانی روی رقم ۵۶ هزار و ۷۴۰ تومانی ایستاد. دلار هرات با افزایش ۹۰۰ تومانی به کانال بالاتر راه یافت و با قیمت ۵۵ هزار و ۵۸۰ تومان معامله شد. قیمت درهم امارات با افزایش ۳۰۰ تومانی با قیمت ۱۵ هزار و ۴۵۰ تومانی معامله شد.

انتهای پیام/

برچسب:

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت