آیا رفتار بازار سکه و دلار احساسی است؟

افزایش قیمت سکه و دلار تداوم خواهد داشت؟

سکه‌بازان در دو روز اخیر به دلیل رشد قیمت طلای جهانی و نوسانات بازار ارز که افزایش تنش‌ها در خاورمیانه بر آن اثرگذار بود، شاهد رشد هیجانی قیمت سکه امامی بوده‌اند. اما آیا این روند ادامه دارد یا بازارساز ترمز قیمت سکه را خواهد کشید؟

دبیر خبر(دبیر خبر)

1403/01/15 | 11:01

نظری ثبت نشده

افزایش قیمت سکه و دلار تداوم خواهد داشت؟

 به گزارش سایت طلا گلدنیوز ، انتشار خبر حملات هوایی رژیم صهیونیستی به دمشق در عصر روز دوشنبه با تشدید ریسک‌های سیاسی در بازار موجب هیجانی شدن رفتار معامله‌گران و به تبع آن رشد نرخ قیمت دلار شد. سیگنال‌های این‌چنینی چشم‌اندازی از تشدید درگیری‌های نظامی در منطقه را با خود به همراه آورده و در نتیجه انتظارات فعالان بازار را افزایشی می‌کند.

نرخ شاخص‌های ارزی و قطعات مختلف قیمت سکه طلا نیز در بازار روز گذشته با توجه به این انتظارات روند‌های افزایشی قابل توجهی را آغاز کردند. قیمت سکه دیروز سه شنبه ۱۴ فروردین ماه بعد از ۱۳ روز تق و لق بودن بازار به مناسب تعطیلات عید نوروز رشد قابل توجهی را ثبت کرد. سایت اتحادیه طلا و جواهر روز گذشته قیمت سکه را ۴۲ میلیون تومان اعلام کرد و این در حالی بود که فلز گران بهای داخلی دو روز قبل بر روی ۳۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قرار داشت.

هم اکنون و در زمان تدوین این گزارش این فلز زرد رنگ در حدود ۴۲ میلیون و 700هزار تومان قیمت گذاری شده است.

دسته ای از سکه بازان در معاملات پشت خطی سه شنبه می گفتند احتمالا قیمت سکه امامی امروز چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه مانند روز سه شنبه از سمت بازار جهانی طلا تحریک خواهد شد.

گفتنی است قیمت اونس طلا با افزایش سطح تنش ها در خاورمیانه در حول و حوش ۲۲۸۸ دلار قرار دارد که نسبت به روز قبل رشد تقریبا ۳۵ دلاری را تجربه کرده است.

غلبه هیجانات در بازار سکه و دلار

با این حال برخی در پیش بینی قیمت سکه بر این باورند که افزایش قیمت‌ها هیجانی بوده و با فروکش کردن اخبار منفی و بازگشت کامل معامله گران به بازار احتمالا قیمت ها از فاز صعود فاصله خواهد گرفت.

سایت دنیای اقتصاد هم در گزارشی نوشته بررسی‌های به‌عمل آمده از هسته مرکزی بازار ارز و طلای تهران گویای آن بود که بسیاری از معامله‌گران حاضر به خرید ارز یا سکه در ارقام پیشنهادی خود نبودند. یعنی هرچند فعالان بازار نرخ فروش سکه طلا طرح جدید در بازار روز گذشته را حوالی رقم ۴۱میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اعلام می‌کردند، اما نرخ خرید بسیار پایین‌تر از این رقم بود. به‌طور دقیق‌تر می‌توان گفت که حجم معاملات صورت گرفته در ارقام حال حاضر بازار به میزانی نیست که بتوان به تداوم آن امید داشت.

تحلیلگران در پیش بینی قیمت دلار معتقدند که گشایش بازار و بازگشت بازیگران اصلی به فعالیت خود در روز‌های آینده همزمان با افزایش سطح عرضه توسط نهاد بازارساز می‌تواند بخشی از این رشد قیمت را تعدیل کند. همچنین برخی از این افراد بر این باورند که با گذشت زمان و عدم انتشار سیگنال منفی جدید نیز بازار از شرایط هیجانی خود فاصله گرفته و در نتیجه روند نرخ ارز کاهشی خواهد شد.

فنی های بازار باور دارند در شرایط کنونی در صورتی که طلا و دلار به بازار سکه سوخت دهی کنند احتمال تداوم نوسان سکه وجود دارد. با توجه به صعود هیجانی سکه، قیمت آن اگر بالای ۴۲ میلیون میلیون تومان ماندگار شود احتمال رسیدن به پله دوم و پنجم کانال یاد شده وجود دارد. از سوی دیگر با فروکش کردن تب هیجان ممکن است سکه به سمت کانال ۳۹ میلیون تومان عقب نشینی کند.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

سکه

دلار

یورو

قیمت جهانی طلا

نیم سکه

بازار طلا و ارز

ربع سکه

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت