روند افزایشی قیمت دلار؛

قیمت دلار امروز ۴ تیر ۱۴۰۳

قیمت دلار امروز با رشد بیش از هزار تومانی در کریدور ششم بازگشایی شد. روند افزایشی قیمت این اسکناس در حالی که معامله‌گران انتظار تعیین تکلیف انتخابات ریاست‌ جمهوری را می‌کشند متاثر از رشد تقاضا و سیگنال‌هایی نظیر بازگشت پیمان‌سپاری ارزی برای تمام کالاهای صادراتی است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1403/04/04 | 12:04

نظری ثبت نشده

قیمت دلار امروز ۴ تیر ۱۴۰۳

 به گزارش سایت طلا گلدنیوز ، قیمت دلار امروز پس از گذشت بیش از دو ماه که در کریدور پنجم نوسان داشت با رشد ۱۴۰۰ تومانی کریدور ششم را فتح کرد. این اسکناس در لحظه نگارش این گزارش نزدیک به کانال ابتدایی کریدور ششم در حال معامله است.

روند افزایشی قیمت دلار با رشد پلکانی همراه است و بازگشایی این اسکناس در کریدور ششم متاثر از رشد تقاضای ورودی به بازار است. معامله‌گران، علاوه بر سیگنال‌هایی نظیر بازگشت پیمان‌سپاری ارزی برای تمام کالاهای صادراتی، رشد تقاضای درهم را لیدر تعیین قیمت در بازار ارز می‌دانند.

بنک طلا

بازارساز بازار را دستکاری کرد؟

در حالی که کارشناسان اقتصادی هفته آرامی را برای دلار پیش‌بینی کرده بودند برخی فعالان بازار ارز دلیل این رشد قیمت را بازی بازارساز با دلار برای نوسان‌گیری در روزهای انتظاری بازار می‌دانند. معامله‌گران می‌گویند بازارساز در روزهای منتهی به برگزاری انتخابات قیمت دلار را دستکاری می‌کند تا تقاضا افزایشی شود و به یکباره دلار با کاهش ارزش خریداران عجول را متضرر خواهد کرد.

باید در نظر داشت کارشناسان اقتصادی دست بازارساز را پر می‌دانند و در پیش بینی قیمت دلار ، معتقدند این اسکناس با نوسان محدودی همراه است و همچنان در روند صعودی قرار نگرفته است. آنها تا مشخص شدن نتیجه انتخابات هرگونه پیش‌بینی برای دلار را سخت می‌دانند.

قیمت دلار

درهم افزایشی شد

گفتنی است قیمت درهم امروز روی رقم ۱۶ هزار و ۵۵۰ تومانی ایستاده و نسبت به روز یکشنبه ۲۵۰ تومان رشد کرده است. قیمت تتر با رشد هزار و ۵۰۰ تومانی با قیمت دلار تراز شد و به کریدور ۶۰ هزار تومانی ورود کرد. در لحظه نگارش این گزارش تتر روی رقم ۶۱ هزار تومانی ایستاده است.

قیمت پوند انگلیس با رشد هزار تومانی روی قیمت ۷۶ هزار و ۸۷۰ تومانی در حال معامله است و یورو نیز با رشد هزار و ۱۰۰ تومانی روی رقم ۶۵ هزار تومانی ایستاده است.

گفتنی است اسکناس دلار روز دوشنبه با رقم ۴۶ هزار و یک تومان و حواله دلار نیز با رقم ۴۲ هزار و ۹۵۲ تومانی عرضه شد و تغییر قیمت نداشت.

انتهای پیام/

برچسب:

دلار

یورو

بازار طلا و ارز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت