افت قیمت سکه با وجود سیگنال صعودی دلار و طلا

افت قیمت سکه با وجود سیگنال صعودی دلار و طلا

قیمت دلار در ابتدای معاملات کاهش یافت، اما در ادامه رشد کرد و بالای نرخ عصر دیروز قرار گرفت، قیمت سکه با وجود رشد قیمت دلار و نوسان قیمت طلا بالای مرز 1800 دلار، تغییراتی منفی را به ثبت رساند.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/06/24 | 00:06

نظری ثبت نشده

افت قیمت سکه با وجود سیگنال صعودی دلار و طلا

قیمت دلار در ابتدای معاملات کاهش یافت، اما در ادامه رشد کرد و بالای نرخ عصر دیروز قرار گرفت، قیمت سکه با وجود رشد قیمت دلار و نوسان قیمت طلا بالای مرز 1800 دلار، تغییراتی منفی را به ثبت رساند.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار آمریکا عصر روز گذشته روی 27 هزار و 370 تومان قرار داشت. انتشار خبری مبنی بر آمادگی آمریکا برای برداشتن تحریم‌های ناسازگار با برجام قیمت دلار را در معاملات پشت خطی نزولی کرد.

قیمت دلار معاملات امروز را با ثبت تغییراتی منفی نسبت به روز گذشته آغاز کرد. قیمت دلار در شروع معاملات امروز 27 هزار و 250 تومان بود. در طول معاملات نیمه اول روز قیمت دلار رشد کرد و در نهایت روی 27 هزار و 370 تومان قرار گرفت. 

شایعه حذف دلار 4 هزار و 200 تومانی

در شبکه‌های اطلاع‌رسانی مبادله ارز شایعاتی به چشم می‌خورد مبنی بر اینکه عرضه دلار 4 هزار و 200 تومانی رفته رفته متوقف خواهد شد و با شروع به کار دولت جدید انتظارات برای تحقق این امر تقویت شده‌اند. به اعتقاد برخی از تحلیل‌گران پیامدهای تخصیص ارز 4 هزار و 200 تومانی گسترش رانت و افزایش تورم بوده است، اما اینکه حذف دلار 4 هزار و 200 تومانی چه تاثیری بر متغیرهای اقتصادی خواهد داشت به نحوه گذار بستگی دارد. 

اینکه تقاضاهایی که از طریق دلار 4 هزار و 200 تومانی تامین می‌شدند بعد از این از چه طریقی پاسخ داده شوند مهم است. در حالت کلی انتظار می‌روند پیامد طبیعی این اقدام نزدیک شدن قیمت دلار به مقدار تعادلی آن باشد، اما نحوه پیاده‌سازی این تغییرات خودش می‌تواند یک متغیر تاثیرگذار برای روند قیمتی دلار باشد. 

بازار ارز

قیمت سکه امامی کاهش یافت

قیمت طلای جهانی در معاملات روز گذشته از مرز 1800 دلار عبور کرد و در نهایت روی 1805 دلار قرار گرفت. قیمت طلا در شروع معاملات امروز نیز بالای مرز 1800 دلار نوسان می‌کرد.

قیمت طلا در ساعت 11 و 22 دقیقه صبح به وقت ایران 1802 دلار بود. قیمت سکه امامی عصر روز گذشته روی 11 میلیون و 930 هزار تومان قرار داشت. قیمت سکه صبح زود امروز 11 میلیون و 900 هزار تومان بود. در ساعت 11 و 30 دقیقه صبح قیمت دلار بخش عمده افت ابتدای کار را جبران کرده بود و روی 27 هزار و 350 تومان قرار داشت، اما قیمت سکه همچنان 11 میلیون و 900 هزار تومان بود.

با این حساب اندازه حباب سکه حدود 2.6 درصد به دست می‌آمد. با وجود اینکه اندازه حباب سکه بزرگ نبود و قیمت دلار وارد روند صعودی شده بود، قیمت سکه باز هم افت کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی 11 میلیون و 880 هزار تومان قرار گرفت. احتمال دارد سکه با تاخیر به افزایش قیمت دلار واکنش نشان دهد و در ادامه رشد کند.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار آمریکا معاملات امروز را با ثبت تغییراتی منفی نسبت به نرخ عصر روز گذشته آغاز کرد، اما دوباره وارد روند صعودی شد و افت ابتدای کار را جبران کرد. قیمت سکه امامی با وجود اینکه قیمت دلار دوباره وارد روند صعودی شده بود، افت کرد.

برچسب:

برتر

قیمت سکه

قیمت طلا

تحلیل بازار

قیمت دلار

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت