افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، ۲۷ شهریورماه) با ۳۷ هزار و ۹۹۱ واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحدی قرار گرفت.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/06/27 | 00:06

نظری ثبت نشده

افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

شاخص کل بازار بورس امروز (شنبه، ۲۷ شهریورماه) با ۳۷ هزار و ۹۹۱ واحد کاهش در جایگاه یک میلیون و ۴۵۰ هزار واحدی قرار گرفت.

به گزارش روز شنبه ایرنا، در معاملات امروز بیش از هشت میلیارد و ۱۷ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۷۳ هزار و ۲۲۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

همچنین شاخص کل (هم‌وزن) با ۱۰ ‌هزار و ۵۳۳ واحد کاهش به ۴۳۹ هزار و ۹۳۲ واحد و شاخص قیمت (هم‌وزن) با ۶ هزار و ۶۴۶ واحد افت به ۲۷۷ هزار و ۵۹۷ واحد رسید.

شاخص بازار اول ۳۸ هزار و ۲۶۲ واحد و شاخص بازار دوم ۴۴ هزار و ۹۹ واحد کاهش داشتند.

علاوه بر این در بین همه نمادها، توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه (میدکو) با ۷۶۱ واحد، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۲۱۲ واحد، تامین سرمایه نوین (تنوین) با ۱۰۸ واحد، پارس فولاد سبزوار (فسبزوار) با ۷۲ واحد، گروه دارویی سبحان (دسبحا) و پست بانک ایران (وپست) با ۷۱ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با سه هزار و ۷۱۸ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با دو هزار و ۸۸۶ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با دو هزار و ۶۸۷ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک هزار و ۹۴۷ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با یک هزار و ۳۴۰ واحد، پالایش نفت اصفهان (شپنا) با یک هزار و ۹۶ واحد و توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با یک هزار و ۸۷ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

برپایه این گزارش، امروز نماد شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد)، ایران خودرو (خودرو)، سپید ماکیان (سپید)، ملی صنایع مس ایران (فملی)، آریان کیمیا تک (کیمیاتک) و پالایش نفت اصفهان (شپنا) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه خودرو هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه یک ‌میلیارد و ۶۵۷ میلیون برگه سهم به ارزش پنج هزار و ۳۰۳ میلیارد ریال داد و ستد شد.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

امروز شاخص فرابورس بیش از ۵۲۸ واحد کاهش داشت و بر روی کانال ۲۱ هزار و ۴۶۸ واحد ثابت ماند.

همچنین در این بازار سه میلیارد و ۱۶۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۲۰۱ هزار و ۱۳۵ میلیارد ریال داد و ستد شد.

امروز نماد مجتمع جهان فولاد سیرجان (فجهان)، صنعتی مینو (غصینو)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، تولید برق عسلویه مپنا (بمپنا)، ریل پرداز نو آفرین (حآفرین) و بیمه اتکایی ایرانیان (اتکای)  تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس داشتند.

 همچنین سنگ آهن گهرزمین (کگهر)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، فولاد هرمزگان جنوب (هرمز)، شرکت سرمایه گذاری صبا تامین (صبا)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، سهامی ذوب‌آهن اصفهان (ذوب) و سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

برچسب:

بورس

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت