فضای بدبینانه بازار طلا

فضای بدبینانه بازار طلا

با توجه به فضای بدبینانه ایجاد شده نسبت به بازار طلا، تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که این فلز گرانبها به احتمال زیاد نتواند مرز1750 دلاری برای هر اونس را حفظ کند.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/07/04 | 00:07

نظری ثبت نشده

فضای بدبینانه بازار طلا

 به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز با افزایش فضای بدبینانه بازار طلا ، سرمایه گذاران برای هفته جاری روند مناسبی را برای طلا پیش‌بینی نمی‌کنند. 

آخرین نتایج نظرسنجی هفتگی کیتکو نیوز نشان از آن دارد که تحلیلگران وال استریت به روند آتی طلا بدبین هستند، زیرا سیاست‌های پولی اخیر فدرال رزرو در  مسیر حمایت از دلار قرار گرفته و موجب افزایش بازده اوراق قرضه خواهد شد. در عین حال ، امید به روند صعودی طلا در بین سرمایه گذاران خرده فروشی در پایین ترین سطح در هفت ماه گذشته باقی مانده است.

اختلاف 61 درصدی کاهش تا 22 درصدی افزایش قیمت طلا

این هفته 18 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلا کیتکو نیوز شرکت کردند. در میان شرکت کنندگان ، 4 نفر یعنی 22 درصد افزایش قیمت طلا را پیش بینی کردند. در همان زمان ، 11 تحلیلگر یا 61 درصدکاهش قیمت طلا در هفته جاری را متصور شده‌اند. سه تحلیلگر یا 17 درصد در کوتاه مدت نسبت به طلا بی طرف بودند.

در همین حال ، در مجموع 850 رای در نظرسنجی های آنلاین خرده فروش ها به دست آمد. از این تعداد ، 382 شرکت کننده ، یا 45 درصد ، معتقد به افزایش قیمت طلا در هفته بودند. 309 نفر دیگر ، یا 36 درصد ، روند نزولی را پیش بینی کرد‌ه‌اند، در حالی که 159 رای دهنده ، یا 19 درصد ، بی طرف بودند.

تحلیل‌های منفی درباره طلا پس از آن صورت گرفت که فدرال رزرو جلسه سیاست پولی خود را برگزار کرد و اعلام کرد که می تواند برنامه های خود را برای کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه پس از نشست نوامبر(آذر) منتشر کند. پیش بینی های اقتصادی به روز شده این نهاد همچنین نشان داد که این نشست احتمال افزایش نرخ بهره در دسامبر 2022 را بررسی کرده است و احتمال دارد نرخ های سود را در سال 2023 به 1 درصد برساند.

استراتژیست ها نظرات متفاوتی دارند

برخی تحلیلگران تاکید کرده اند سخنان غیرمترقبه مسئولان فدرال رزرو ایالات متحده باعث تقویت دلار آمریکا و افزایش بازده اوراق قرضه می شود ، دو عامل مهم برای کاهش طلا.

آدام باتون ، استراتژیست ارشد ارز در Forexlive.com ، گفت: « افزایش در بازدهی 10 ساله این هفته نشان دهنده تغییر روند بازارها است.در گام نخست ، این روند طلا را تحت فشار قرار می دهد.»

کالین سیزینسکی ، استراتژیست ارشد بازار در SIA Wealth Management ، نیز گفت که او همچنین طلا را در آینده منفی می بیند. زیرا فدرال رزرو سیاست پولی خود را قبل از پایان سال تغییر می دهد.

او گفت: « من فکر می کنم با حرکت فدرال رزرو به سمت تپرینگ، دلار آمریکا همچنان به جلب حمایت خود ادامه می دهد و جلوی افزایش طلا را می گیرد.»

انتهای پیام/

برچسب:

برتر

تحلیل بازار طلا

کیتکونیوز

فدرال رزرو امریکا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت