بازار گواهی بورس کالا و پیشتازی سکه طلا

بازار گواهی بورس کالا و پیشتازی سکه طلا

بیش از ۲ میلیون گواهی سپرده کالایی به ارزش ۱۳۸۳ میلیارد ریال بر پایه دارایی های سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، زیره سبز، پسته بادامی و فندقی و برنج طارم طی هفته گذشته در بورس کالا معامله شد که بیشترین حجم و ارزش آن متعلق به سکه طلا بود.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/07/04 | 00:07

نظری ثبت نشده

بازار گواهی بورس کالا و پیشتازی سکه طلا

به گزارش گلدنیوز به نقل از تسنیم ،در جریان معاملات هفته گذشته در بازار مالی بورس کالای ایران 2 میلیون و 46 هزار گواهی سپرده کالایی به ارزش 1383 میلیارد و 979 میلیون ریال بر پایه دارایی های سکه طلا، زعفران نگین و پوشال، زیره سبز، پسته بادامی و فندقی و برنج طارم دست به دست شد و بیشترین حجم و ارزش معاملات به سکه طلا اختصاص یافت.

بر این اساس طی معاملات هفته ای که گذشت سکه طلا با یک میلیون و 71 هزار و 500 گواهی سپرده به ارزش 1238 میلیارد و 527 میلیون ریالی در جایگاه نخست معاملات ایستاد و پس از آن زعفران نگین با 936 هزار و 302 گواهی سپرده به ارزش 137 میلیارد و 620 میلیون ریال دوم شد.

معامله گران 29 هزار و 88 گواهی سپرده زعفران پوشال را نیز دست به دست کردند و ارزش 3 میلیارد و 537 میلیون ریالی را برای دارایی پایه مذکور رقم زدند تا با این آمار معاملاتی، زعفران پوشال همچنان رتبه سوم حجم معاملات هفتگی را کسب کند اما جایگاه سوم ارزش معاملات به برنج اختصاص داشت.

به عبارت دیگر 8 هزار و 796 گواهی سپرده برنج طارم نیز درحالی در بازار خرید و فروش شد که ارزشی بالغ بر 3 میلیارد و 456 میلیون ریال برای آن ثبت شد.

دادوستد 471 گواهی سپرده زیره سبز نیز رهاورد معاملات این هفته انبارهای دانش، کیمیا بذر و مینو بذر در بازار مالی بورس کالای ایران بود که به ارزشی حدود 419 میلیون ریال مورد معامله قرار گرفت.

234 گواهی سپرده پسته فندقی و بادامی نیز در حالی در بازار خرید و فروش شد که ارزشی بالغ بر 419 میلیون ریال برای آن به ثبت رسید.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

بازارمالی

دارایی هاس سکه طلا

گواهی سپرده

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت