مسیر لیر ترکیه

مسیر لیر ترکیه

دیروز خبرگزاری آناتولی ترکیه گزارش داد که دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای میان تهران و اعضای باقی مانده در توافق، احتمالا پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد این خبر قیمت دلار در بازار ارز را نزولی کرد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/07/18 | 00:07

نظری ثبت نشده

مسیر لیر ترکیه

 به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصاد نیوز : با از دست رفتن حمایت ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان، انتظارات کاهشی در بازار دلار قوی تر شده است. میزان هیجان فروش در بازار ارز را می توان از میزان افت روزهای اخیر متوجه شد.قیمت دلار ۲ روز کاری آخر خود نزدیک به ۶۰۰ تومان از ارزش خود را از دست داده و تا سطح ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان عقب نشینی کرده است.که این امر روی مسیر لیر ترکیه هم تاثیر داشته است.

با این حال، اسکناس آمریکایی از ابتدای پاییز به زیر محدوده ۲۷ هزار و ۴۵۰ تومان نرفته است. اگر امروز قیمت دلار به زیر محدوده یاد شده برود، قدم بعدی حمایت از این ارز محدوده ۲۶ هزار و ۸۰۰ تومان خواهد بود.

نوسان ارز روز جاری به نوسان حواله درهم بستگی خواهد داشت

 به گفته فعالان، دیشب در بازار پشت خطی به دلیل انتشار یک خبر، جو فروش در معاملات برجسته شد. دیروز خبرگزاری آناتولی ترکیه به نقل از «منابع مطلع» گزارش داد که دور بعدی مذاکرات احیای توافق هسته‌ای میان تهران و اعضای باقی مانده در توافق، احتمالا پیش از پایان یافتن این ماه [اکتبر] در وین پایتخت اتریش برگزار خواهد شد. این خبر انتظارات آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای و احتمال لغو تحریم ها را بالا برد.

مسیر لیر ترکیه

در حالی که بازیگران کاهشی سعی می کردند، احتمال لغو تحریم ها را برجسته کنند، بخشی دیگر از معامله گران تلاش داشتند، چنین تصویری را در بازار ترسیم کنند که احتمال توافق ایران با غرب به سادگی ممکن نخواهد بود. آن ها اشاره می کنند که حتی با آغاز مذاکرات، رسیدن به توافق احتمالی،‌ فرآیندی طولانی خواهد بود.

در این میان، شماری از معامله گران عنوان می کردند که نوسان ارز روز جاری به نوسان حواله درهم بستگی خواهد داشت. حفظ محدوده ۷ هزار و ۵۰۰ تومانی درهم می تواند افزایشی ها را در بازار ارز داخلی فعال کند.

انتهای پیام/

برچسب:

برتر

برجام

حواله درهم

توافق هسته ای

لیر

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت