طلا به دور افزایش قیمت برمی‌گردد؟

طلا به دور افزایش قیمت برمی‌گردد؟

با تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا و آمار جدید اشتغال ماهانه آمریکا، بازار طلا سرانجام تکان خورد.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/08/16 | 00:08

نظری ثبت نشده

طلا به دور افزایش قیمت برمی‌گردد؟

با تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه بانک مرکزی آمریکا و آمار جدید اشتغال ماهانه آمریکا، بازار طلا سرانجام در مسیر افزایش قرار گرفت.

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، اونس طلا روز جمعه که بازارها انتظار پیدا کردند بانک مرکزی آمریکا با صبر پیشتری حرکت کند، ۲۵ دلار افزایش پیدا کرد. بهای هر اونس طلا در معاملات روز جمعه بازار آمریکا در ۱۸۱۶ دلار و ۸۰ سنت بسته شد و ۱.۳ درصد رشد روزانه نشان داد

با وجود آغاز تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه در ماه جاری، جروم پاول، رییس بانک مرکزی آمریکا ضمن تاکید بر این که آغاز افزایش نرخهای بهره هنوز زود است، خاطرنشان کرد ابهاماتی پیرامون تورم وجود دارد.

اورت میلمان، کارشناس فلزات ارزشمند شرکت گینزویل کوین به کیتکونیوز گفت: نوسان اواسط معاملات برای طلا رو به افزایش است. بازار تلاش می کند هضم کند بانک مرکزی آمریکا تا چه حد موافق افزایش نرخهای بهره است. اظهارات پاول فضای زیادی را برای پسرفت توقعات مربوط به افزایش نرخهای بهره به وجود آورد. بانک مرکزی آمریکا احتمالا صبور می ماند تا به اقتصاد کمک کند که این امر برای طلا مثبت خواهد بود. بانک مرکزی آمریکا ممکن است زمان طولانیتری برای افزایش نرخهای بهره صبر کند یا ممکن است حتی تعدیل خرید اوراق قرضه را متوقف کند.

در بخش آمار اقتصادی، طلا با وجود این که اقتصاد آمریکا ۵۳۱ هزار شغل جدید در اکتبر ایجاد کرد و نرخ بیکاری به ۴.۶ درصد کاهش یافت، صعود کرد.

بارت میلک، مدیر استراتژی جهانی تی دی سکیوریتیز گفت: دلیل صعود طلا این بود که نرخ مشارکت بدون تغییر ماند. این به معنای آن است که نرخ مشارکت نیروی کار احتمالا در سطوح پایینی مانده و هنوز به اشتغال کامل نزدیک نشده ایم. به همین دلیل بازارها روی احتمال قریب الوقوع بودن تحکیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا حساب باز نکردند. بعلاوه جای تردید وجود دارد که روند رشد قوی اشتغال در شش ماه یا یک سال آینده ادامه پیدا کند.

با توجه به اعلام تعدیل خرید اوراق قرضه و آمار اشتغال، افزایش نرخهای بهره در ژوئن چندان محتمل به نظر نمی رسد.

میلک گفت: بانک مرکزی آمریکا سیاست پولی را برای یک دوره طولانی حفظ خواهد کرد زیرا ما به اشتغال کامل نزدیک نیستیم. دیدگاه بانک مرکزی آمریکا این است که داغ نگه داشتن اقتصاد باعث جذب افراد بیشتری به نیروی کار خواهد شد.

میلمان هم خاطرنشان کرد: عدم تاثیر آمار اشتغال مطلوب روی طلا نشانه آن است که بازارها انتظار دارند بانک مرکزی صبور باشد. اگر طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار صعود کند، می تواند تا ۵۰ دلار تغییر قیمت پیدا کند. بازارهای مهم تاثیرگذار، دلار و اوراق قرضه خواهند بود. در صورت ثابت بودن این دو بازار، طلا همچنان در بازه محدودی خواهد ماند.

بر اساس گزارش کیتکونیوز، هفته جاری آمار مهمی منتشر خواهد شد که شامل آمار تورم روز چهارشنبه است. بازار پیش بینی می کند شاخص قیمت مصرفی در اکتبر بر مبنای سالانه به ۵.۸ درصد رسیده باشد. بازارها همچنین منتظر انتشار شاخص قیمت تولیدکننده در روز سه شنبه و متقاضیان بیکاری آمریکا در روز چهارشنبه هستند.

انتهای پیام

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت