قیمت‌های جدید در بازارها / وزیر اقتصاد احضار شد!

قیمت‌های جدید در بازارها - وزیر اقتصاد احضار شد!

هر گرم طلا هم که طی معاملات یکشنبه مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را رد کرده بود دیروز به یک میلیون و ۲۰۸ هزار تومان در هر گرم رسید.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/08/18 | 00:08

نظری ثبت نشده

قیمت‌های جدید در بازارها - وزیر اقتصاد احضار شد!

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ،هرچند قرار است دور جدید مذاکرات ایران از آذر ماه آغاز شود اما اظهارات چند روز اخیر درباره مذاکرات به نظر می‌رسد سیگنال‌های نااطمینانی برای بازارها داشته است.از اینرو قیمت‌های جدید در بازارها قابل توجه است.

روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه گفت:‌ مسیر آمریکا برای بازگشت به برجام روشن است. باید بپذیرد به‌عنوان مقصر وضعیت فعلی از مسیری که رفته برمی‌گردند، تحریم‌هایی که اضافه کرد همه را یکجا و به صورت موثر بردارند و تضمین دهند هیچ دولتی در آمریکا مجددا جهان و حقوق بین‌الملل را به سخره نخواهد گرفت و این شرایط را تکرار نخواهد کرد.

این درحالیست که قرار است آذر ماه مذاکرات جدید آغاز شود. در همین شرایط روند قیمت‌ها در بازارها هم قابل توجه است.

قیمت دلار وارد کانال ۲۸ هزار تومان و قیمت طلا وارد کانال ۱٫۲ میلیون تومانی شد. قیمت پراید هم از ۱۷۰ میلیون تومان عبور کرد. همزمان با این اتفاقات وزیر اقتصاد به مجلس می‌رود تا درباره اوضاع اقتصادی کشور توضیحاتی را بیان کند.

روز دوشنبه، قیمت دلار وارد کانال ۲۸ هزار تومانی شد. دلار آخرین بار در ۱۲ مهرماه در کانال ۲۸ هزار تومانی نوسان کرده بود. به باور شماری از فعالان، اظهارات جدید برخی مقامات ایرانی و آمریکایی زمینه‌ساز افزایش خریدها در بازار ارز شد. نتیجه بالا رفتن تقاضا در بازار رشد ۲۲۰ تومانی دلار و رسیدن به قیمت ۲۸ هزار و ۱۰۰ تومان بود. سکه امامی نیز در واکنش به افزایش قیمت دلار، توانست به بالای محدوده ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان نفوذ کند.(دنیای اقتصاد)

هر گرم طلا هم که طی معاملات یکشنبه مرز یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را رد کرده بود دیروز به یک میلیون و ۲۰۸ هزار تومان در هر گرم رسید.

در بازار خودرو نیز روند قیمت‌ها مثل بازار ارز و طلا بوده و طی چند روز اخیر قیمت پراید برای اولین بار از مرز ۱۷۰ میلیون تومان عبور کرده است. در همین مورد رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو هم گفته است: کاهش عرضه از سوی خودروسازان، سبب فراهم شدن زمینه سوء استفاده واسطه‌ها و دلالان شده و همین رویه افزایش کاذب قیمت را به دنبال دارد.

در همین حال سخنگوی هیئت رئیسه مجلس دیروز خبر داده که وزیر اقتصاد در جلسه علنی سه‌شنبه به ارائه توضیحاتی درباره وضعیت اقتصادی کشور می‌پردازد. آیا در روزهای آینده روند بازارها تغییری خواهد کرد؟

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

طلا

برتر

بازار

دلار

مجلس

خودرو

وزیر اقتصاد

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت