کاهش خوش‌بینی به آینده طلا/سردرگمی تحلیلگران

کاهش خوش‌بینی به آینده طلا-سردرگمی تحلیلگران

بر اساس آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو نیوز، اظهارات تند جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، آینده طلا را با نگرانی‌هایی همراه کرد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/09/14 | 00:09

نظری ثبت نشده

کاهش خوش‌بینی به آینده طلا-سردرگمی تحلیلگران

به گزارش گلدنیوز به نقل اقتصادنیوز آخرین نظرسنجی آینده طلا نشانگر آن است که تحلیل‌گران اقتصادی پیش‌بینی روشنی از آینده کوتاه‌مدت بازار طلا ندارند.به نظر می‌رسد قیمت ها سطوح حمایتی بحرانی را حفظ می کنند و زیر 1800 دلار در هر اونس باقی می مانند. تحلیلگران وال استریت برای دومین هفته متوالی در چشم انداز کوتاه مدت  قیمت طلا در یک رابطه سه جانبه گیر کرده اند و هیچ یک از سناریوها برتری چندانی بر دیگری ندارد.

 تحلیلگران بازار خاطرنشان می کنند که طلا در حال تلاش برای حرکت صعودی جدید است. با این حال آنها بر این باورند که افزایش هراس از  تورم با پیش‌بینی‌ها در زمینه اقدامات فدرال رزرو در تسریع سیاست های پولی تا حدودی خنثی شده است.

بازار طلا حتی پس از آمار پایین‌تر از حدانتظار درباره میزان حقوق و دستمزد غیرکشاورزی آمریکا، نیز نتوانست روند صعودی پایداری داشته باشد. روز جمعه، وزارت کار آمریکا با انتشار آمار ناامیدکننده‌ای اعلام کرد که در ماه نوامبر تنها 210هزار شغل ایجاد شده است، این آمار با پیش‌بینی تولید 550هزار شغل در این ماه فاصله زیادی داشت.

با این حال، برخی از اقتصاددانان گفته‌اند که اگرچه آمار منتشرشده در زمینه اشتغال ناامیدکننده است، اما آنقدر ضعیف نیست که فدرال رزرو را از افزایش سرعت کاهش خرید ماهانه اوراق قرضه بازدارد.

این هفته 14 تحلیلگر وال استریت در نظرسنجی طلای کیتکو نیوز شرکت کردند. از میان شرکت کنندگان، 4 نفر یا 27 درصد روند قیمت طلا را صعودی پیش بین کرده‌اند. این دراحلی است که 10 تحلیلگر باقی مانده هر کدام با 5 رای به سناریوهای نزولی و نوسان اندک بازار رای داده‌اند.

در همین حال، در نظرسنجی آنلاین خرده فروشی، 984 نفر شرکت کرده‌اند. از این تعداد، 501 نفر معادل 51 درصد به روند بازار طلا در هفته آتی را صعودی ارزیابی می‌کنند.  32 درصد روند را نزولی و 17 درصد نوسانات بازار را جزئی پیش‌بینی می‌کنند.

خوش‌بینی‌ها در زمینه بازار طلا نسبت به نظرسنجی قبلی کاهش یافته است. این تغییر در حالی رخ می دهد که قیمت طلا به نظر می رسد سومین هفته خود را در محدوده منفی به پایان برساند. هر اونس طلا آخرین بار با 0.6 درصد کاهش نسبت به هفته گذشته، 1777.10 دلار معامله شد.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

کیتکو

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت