اوضاع اقتصادی سال ۱۴۰۱ چه می‌شود؟

اوضاع اقتصادی سال ۱۴۰۱ چه می‌شود؟

چهار خبر مهم؛ قرار است لایجه بودجه به مجلس برود، دور جدید مذاکرات پایان هفته جاری انجام شود، احتمالا دلار ۴۲۰۰ تومانی حذف شود و طبق پیش‌بینی اکونومیست با مذاکرات ایران قیمت دلار ممکن است تا ۱۸ هزار تومان ارزان شود. با این اخبار چه پیش‌بینی از اقتصاد سال ۱۴۰۱ می‌توان داشت؟ دوشنبه، ساعت ۲۱ لایو اینستاگرامی تجارت‌نیوز را ببینید.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/09/15 | 00:09

نظری ثبت نشده

اوضاع اقتصادی سال ۱۴۰۱ چه می‌شود؟

به گزارش گلدنیوز به نقل از تجارت نیوز، طبق قانون لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ باید ۱۵ آذر ماه به مجلس می‌رفت که نرفته است و قرار شده هفته آینده به مجلس برود.

دلار ۲۳ هزار تومانی، افزایش ۲۹ درصدی حقوق‌ حداقل‌بگیران دولت، افزایش ۱۰ درصدی متوسط حقوق کارمندان، نفت ۶۰ دلاری و فروش ۱٫۲ میلیون بشکه نفت اولین ارقامی هستند که درباره این لایحه منتشر شده است. اما معنای ساده این اعداد چیست؟ با این روند باید منتظر چه اتفاقات اقتصادی در سال ۱۴۰۱ بود؟

در خبری دیگر اعلام شده دور جدید مذاکرات ایران در پایان هفته جاری انجام خواهد شد. رئیس جمهور هم شب گذشته تلویحا از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی سخن گفته است. این دو خبر ممکن است چه تاثیری بر زندگی مردم داشته باشد؟

اما چهارمین خبر پیش‌بینی عجیب اکونومیست از اقتصاد ایران است. دلار ۲۰ هزار تومانی، تورم ۲۳ درصدی، بیکاری حدود ۹ درصدی و نرخ رشد حدود ۹ درصدی پیش‌بینی اکونومیست از اقتصاد ایران در سال ۲۰۲۱ است. آیا ممکن است این پیش‌بینی‌ها محقق شوند؟

امشب دوشنبه، ۱۵ آذر ماه ساعت ۲۱، مهدی سوری و عبدالله مشکانی، دو کارشناس اقتصادی و تحلیلگر بازارهای مالی در گفتگو با ابراهیم علیزاده، سردبیر تجارت‌نیوز به این سوال پاسخ می‌دهد که اوضاع اقتصادی ایران سال ۱۴۰۱ چه خواهد شد؟

انتهای پیام/

برچسب:

برتر

مذاکرات برجام

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت