2 واکنش قیمت دلار به پایان مذاکرات وین

2 واکنش قیمت دلار به پایان مذاکرات وین

قیمت دلار در معاملات پشت خطی شب گذشته بر مدار صعود قرار گرفت. اما معامله گران سرنوشت قیمت دلار در بازار ارز امروز 27 آذر 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/09/27 | 00:09

نظری ثبت نشده

2 واکنش قیمت دلار به پایان مذاکرات وین

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ،قیمت دلار  در انتهای معاملات نقدی روز پنجشنبه هفته گذشته 330 تومان افت کرد و به کانال 29 هزار تومان عقب نشینی کرد. این اسکناس آمریکایی روز پنجشنبه  در محدوده ۲۹‌هزار و ۹۲۰ تومان قرار گرفت.

تقویت قیمت دلار در دو جناح


همزمان با کاهش قیمت دلار در بازار ارز ایران ، دلار در بازار ترکیه و افغانستان بر مدار صعود قرار گرفت که می تواند زمینه های خروج ارز ایران به کشور های همسایه را فراهم کند.

سیگنال برجام به قیمت دلار


دور هفتم مذاکرات وین روز گذشته در حالی به پایان رسید که طرف های مذاکره کننده از این نشست ابراز رضایت کردند. احتمالاً دور بعدی قبل از پایان سال جاری میلادی در ۶ دی آغاز به کار خواهد کرد.

برداشت برخی از معامله گران از پایان دور هفتم مذاکرات هسته ای این بود که احیای برجام نزدیک و در دسترس نیست. این دسته از معامله گران بیشتر به صحبت های برخی مقام های آمریکایی و اروپایی تکیه داشتند.

عده دیگری از معامله گران، دستیابی ایران و طرف های غربی را به عنوان موفقیت جدیدی برای رفع تحریم ها در نظر گرفتند. گروه یاد شده انتظار دارند که در روز جاری دلار به زیر کانال ۳۰ هزار تومانی بازگردد.

اما معامله گران سرنوشت قیمت دلار در بازار ارز امروز 27 آذر 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات


در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار بر روی 30 هزار و 240 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت چهارشنبه شب 70 تومان رشد کرده بود. چهارشنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی 30هزار و 170 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز شنبه 27 آذر 1400 بر مدار رشد قرار می گیرد.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم


قیمت درهم در معاملات پشت خطی شب گذشته 8 هزار و 200 تومان اعلام شد. این قیمت نسبت به معاملات نقدی روز پنجشنبه 60 تومان پایین تر بود.قیمت طلایی درهم شب گذشته بر روی 8 هزارو 250 تومان قرار گرفت بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم نزولی است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی


قیمت دلار فردایی شب گذشته بر روی 30 هزار و 230 قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی چهارشنبه شب 160 تومان گران تر بود. این بدین معناست که معامله گران فردایی بازار ارز امروز شنبه را صعودی پیش بینی کرده اند.

انتهای پیام /

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

مذاکرات وین

قیمت دلار

سیگنال برجام

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت