واکنش قیمت طلا به سیاست‌های انقباضی فدرال‌ رزرو!

واکنش قیمت طلا به سیاست‌های انقباضی فدرال‌ رزرو!

فدرال‌رزرو بر تسریع تیپرینگ تاکید می‌کند تا دستش برای اقدامات بعدی باز شود، رشد اقتصادی و اشتغال برای عملی کردن این سیاست‌ها باید حداقل‌هایی را برآورده کنند. اجرایی شدن این سیاست‌ها برای قیمت طلا مهم است.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/09/28 | 00:09

نظری ثبت نشده

واکنش قیمت طلا به سیاست‌های انقباضی فدرال‌ رزرو!

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز قیمت طلای جهانی در معاملات روز پنج‌شنبه هفته گذشته رشد کرد و رقم‌هایی بالای 1800 دلار را به ثبت رساند. قیمت طلا در معاملات روز جمعه توانست از مرز 1815 دلار نیز عبور کند، اما دوباره نزولی شد و در نهایت روی 1799 دلار قرار گرفت. بازار طلای جهانی در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل است و فردا فلز گرانبها کار خود را در حالی آغاز می‌کند که یکی از مقامات فدرال رزرو معتقد است تورم به شدت بالاست و افزایش نرخ بهره بعد از پایان تیپرینگ قطعی است. فدرال رزرو عدم قطعیتی که اومیکرون به وجود آورده است را رد نمی‌کند، اما همچنان پیش‌بینی می‌کند رشد اقتصادی آمریکا در نیمه اول سال 2022 مساعد باشد.

بیت کوین

سیاست انقباضی مهمی که فدرال رزرو پیش گرفته کاهش خرید دارایی یا تیپرینگ است. بعد از این که خرید دارایی توسط بانک مرکزی آمریکا به صفر رسید، فدرال رزرو می‌توان قدم بعدی یا افزایش نرخ بهره را عملی کند. هر چقدر تیپرینگ زودتر به انجام برسد، دست فدرال رزرو برای اقدامات بعدی و کنترل تورم بیشتر باز می‌شود. فدرال رزرو در صورتی به خود اجازه می‌دهد این مسیر انقباضی را دنبال کند که رشد اقتصادی و اشتغال در وضعیت مساعدی باشد. فدرال رزرو مدعی است که اقتصاد آمریکا در حال نزدیک شدن به نقطه حداکثر اشتغال است، اما عدم قطعیت ناشی از کرونا و به ویژه گونه جدید آن بر رشد اقتصادی را در نظر می‌گیرد. اگر سرعت رشد اقتصادی کاهش یابد، ممکن است فدرال رزرو به خود اجازه ندهد نرخ بهره را در چند مرحله افزایش دهد و موفق به کنترل تورم نشود. از طرفی افزایش نرخ بهره معمولا بر بازار سهام تاثیر منفی دارد. بر این اساس سرنوشت طلا همچنان به تاثیر کرونا بر اقتصاد و سیاست‌های فدرال رزرو برای کنترل فضای تورمی که در دوران پاندمی ایجاد شده گره خورده است.

قیمت بیت کوین و اتریوم افزایش یافت

قیمت بیت کوین در 24 ساعت گذشته رشد کرد و در ساعت 12 و 39 دقیقه عصر به وقت ایران روی 47 هزار و 397 دلار قرار گرفت. سرمایه بازار بیت کوین به 898 میلیارد دلار رسیده بود و بیشترین و کمترین قیمت این ارز دیجیتال در 24 ساعت گذشته حدود 3.4 درصد اختلاف داشتند.

قیمت اتریم نیز در 24 ساعت گذشته رشد کرده بود و روی 3 هزار و 951 دلار قرار داشت. سرمایه بازار اتریوم 472 میلیارد دلار و اختلاف بیشترین و کمترین قیمت آن در 24 ساعت گذشته 2.9 درصد گزارش می‌شد.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

قیمت طلا

قیمت

فدرال رزرو

طلاوجواهر

سیاست

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت