اولیانوف از "پیشرفت بی‌چون و چرا" در مذاکرات وین خبر داد

اولیانوف از "پیشرفت بی‌چون و چرا" در مذاکرات وین خبر داد

میخائیل اولیانوف سرپرست تیم مذاکره کننده روسیه در مذاکرات رفع تحریم‌های وین دقایقی پیش در توییتی خبر از "پیشرفت بی چون و چرا" در مذاکرات داد.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/10/07 | 00:10

نظری ثبت نشده

اولیانوف از "پیشرفت بی‌چون و چرا" در مذاکرات وین خبر داد

به گزارش ایرنا، این دیپلمات ارشد روس در صفحه کاربری خود نوشت: امروز در جریان مذاکرات وین با موضوع برجام، کارگروه مسائل هسته‌ای یک جلسه مفید برگزار کرد.

وی نوشت: ما ناظر پیشرفت تردیدناپذیری بوده و درباره موضوع لغو تحریم‌ها به نحو فعالانه‌ای رایزنی می‌شود.

گای اِلستر خبرنگار نشریه صهیونیستی والا که روند مذاکرات وین را از نزدیک دنبال می کند، در واکنش به توئیت اولیانوف مبنی بر پیشرفت مذاکرات، با هدف وارونه جلوه دادن آنچه در وین می گذرد، نوشت "باز هم روسیه خوش بینی کاذب را درباره مذاکرات مطرح کرد".

این دیپلمات روس در توئیتی دیگر نوشت:  امروز صبح دیدار "مثبت و بسیار مفیدی" با سرپرستان هیات های مذاکره کننده انگلیس، فرانسه و آلمان داشتم.

اولیانوف دیشب در حساب توییتری خود نوشته بود که شرکت‌کنندگان در نشست کمیسیون مشترک برجام، بحث‌های حرفه‌ای و نتیجه محور داشتند و آنها به‌خصوص توافق کردند که روند تهیه پیش‌نویس برای دستیابی به توافق در اسرع وقت را تشدید کنند.

دور هشتم مذاکرات وین در حالی پیگیری می‌شود که اساس مطالبات منطقی و به‌حق جمهوری اسلامی ایران از سوی طرف‌های مقابل در مورد دو موضوع مهم راستی آزمایی لغو تحریم‌ها و ضمانت برای عدم تکرار اقدامات غیرقانونی آمریکا پذیرفته شده و این مسئله امید به پیشرفت گفت‌وگوها را افزایش داده است.

هشتمین دور از گفت‌وگوهای رفع تحریم که از دیروز (دوشنبه) با برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام از سر گرفته شد تا روز پنجشنبه جریان خواهد داشت و پس از سه روز وقفه در روزهای پایانی سال ۲۰۲۱ میلادی یعنی ۳۱ دسامبر، ۱ و ۲ ژانویه، مذاکرات از سوم ژانویه (۱۳ دی) پیگیری می‌شود

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

مذاکرات وین

مذاکرات برجام

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت