افت کانالی ارزش ذاتی سکه

افت کانالی ارزش ذاتی سکه

به گفته فعالان،‌ در بازار سکه در روزهای جاری به دلیل بالا رفتن حباب،‌ خریداران چندانی در بازار حضور ندارند و بیشتر معامله گران، نوسان گیرانی هستند که تلاش دارند سکه خود را در بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانند.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/10/19 | 00:10

نظری ثبت نشده

افت کانالی ارزش ذاتی سکه

سقوط ارزش ذاتی سکه

به گزارش گلدنیوز ارزش ذاتی سکه امامی به زیر مرز ۱۲ میلیون تومانی سقوط کرد. دیروز بهای دلار در بازار  داخلی افت سنگینی را به ثبت رساند و به ابتدای کانال ۲۸ هزار تومانی رفت. این موضوع موجب شد که ارزش ذاتی فلز گران بهای  داخلی تا محدوده ۱۱ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی افت کند. علی رغم چنین افتی،‌ معامله گران اعتباری و فردایی حاضر به فروش سکه زیر محدوده ۱۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان نشدند.

با توجه به این اعداد می توان مشاهده کرد که در اولین روز هفته جاری حباب سکه امامی به نزدیک ۷۰۰ هزار تومان رسید. چنین حبابی در سال جاری سابقه نداشته است و نشان دهنده عدم تعادل وضعیت بازار فلز گران بهای داخلی در روزهای جاری است.

photo_۲۰۲۲-۰۱-۰۹_۰۹-۲۱-۱۰

این موضوع می تواند موجب ثبت نوسانات سنگین تر و غیرمنتظره تر طی روزهای آتی در بازار فلز گران بهای داخلی شود. کافی ست که طی روز جاری قیمت دلار به زیر محدوده ۲۸ هزار تومانی برود. همین اتفاق می تواند ارزش سکه را به طور معناداری کاهش دهد و حتی زمینه ساز افت فلز گران بهای داخلی به سوی حمایت حساس ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شود. در سوی دیگر، اگر دلار افزایشی شود، سکه رشد زیادی را به ثبت نخواهد رساند.

به گفته فعالان،‌ در بازار سکه در روزهای جاری به دلیل بالا رفتن حباب،‌خریداران سرمایه ای چندانی در بازار حضور ندارند و بیشتر معامله گران نوسان گیرانی هستند که تلاش دارند سکه خود را در بالاترین قیمت ممکن به فروش برسانند.

منبع: اکوایران

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت سکه

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت