ثبات در قیمت جهانی طلا

ثبات در قیمت جهانی طلا

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی که دلار و بازده اوراق خزانه رشد اخیرشان را حفظ کردند، تغییر چندانی نداشت.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/10/27 | 00:10

نظری ثبت نشده

ثبات در قیمت جهانی طلا

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۱۸۱۸ دلار و ۷۶ سنت ایستاد. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا تغییر چندانی نداشت و ۱۸۱۷ دلار و ۹۰ سنت معامله شد.

به گفته هووی لی، اقتصاددان ارشد بانک OCBC، طلا مدتی است که در بازه معاملاتی ثابتی مانده است و بازار هنوز درباره این که چه مسیر قیمتی را در پیش بگیرد، بلاتکلیف مانده است. هنوز تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن در برابر فشارهای تورمی وجود دارد.

بانک مرکزی آمریکا اعلام کرد فعالیت بخش تولید در دسامبر ۰.۳ درصد کاهش پیدا کرد در حالی که رشد ۰.۵ درصدی تولید این بخش پیش بینی بوده است. در پی انتشار این آمار، بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نزدیک به بالاترین حد دو سال اخیر ایستاد که هفته گذشته به آن صعود کرده بود. شاخص دلار رشدی که روز جمعه داشت را حفظ کرد.

معامله گران در انتظار مقامات بانک مرکزی امریکا

معامله‌گران اکنون منتظر اظهارات هفته جاری مقامات بانک مرکزی آمریکا پیش از نشست سیاست پولی در روزهای ۲۵ و ۲۶ ژوئن هستند اما اظهارات اخیر به حد کافی موافق تحکیم سیاست پولی بوده اند تا باعث شود بازارها احتمال نخستین افزایش نرخهای بهره در مارس و رشد یک درصدی نرخهای بهره تا پایان سال را به طور کامل در قیمتها لحاظ کند.

طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم بالا شناخته می‌شود اما نسبت به افزایش نرخهای بهره آمریکا بسیار حساس است زیرا هزینه نگهداری این فلز که بازدهی ندارد را افزایش می دهد.

در حالی که بیشتر بانکهای مرکزی جهان به دنبال عادی سازی سیاست پولی برای مهار فشار قیمت هستند، چین روز دوشنبه یک نرخ بهره کلیدی را برای نخستین بار از زمان اوج پاندمی در سال ۲۰۲۰ پایین برد.

تاثیرات بانک مرکزی ژاپن

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران همچنین منتظر نشست سیاست پولی بانک مرکزی ژاپن که روز سه شنبه به پایان می رسد، آمار تورم انگلیس در روز چهارشنبه و آمار اشتغال استرالیا در روز پنج شنبه هستند.

وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز پیش بینی کرد: اونس طلا در محدوده معاملاتی ۱۸۱۵ تا ۱۸۳۰ دلار می ماند و فرار از این محدوده، مسیر قیمت را نشان می دهد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۹۳ سنت رسید. بهای معاملات هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و در ۹۶۷ دلار و ۹۹ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، ۱۸۷۰ دلار و ۲۹ سنت معامله شد.

انتهای پیام

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت