کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است؟ / پیش‌بینی قیمت اونس و طلا

کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است؟ - پیش‌بینی قیمت اونس و طلا

اخبار مثبت از مذاکرات، قیمت دلار را نزولی کرده و به دنبال آن قیمت طلا و سکه در معاملات چند روز گذشته با کاهش همراه بوده است. روند نزولی قیمت طلا ادامه دارد؟

امیر کشانی(سردبیر)

1400/10/27 | 00:10

نظری ثبت نشده

کاهش قیمت طلا ادامه‌دار است؟ - پیش‌بینی قیمت اونس و طلا

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت طلا از هفته گذشته روند کاهشی داشته است و قیمت طلا ۱۸ عیار کانال یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از دست داد. یکی از عوامل اثرگذار در قیمت طلا، قیمت دلار است که نرخ ارز در چند روز گذشته به دلیل اثرپذیری از مذاکرات کاهشی بوده است.

اخبار مثبت مذاکرات در چند روز گذشته قیمت دلار را کاهشی کرده است. برخی از فعالان بازار ارز به دلیل مشخص نبودن قیمت قطعی دلار فعالیت خود را در بازار کاهش داده‌اند. برخی از کارشناسان عقیده دارند تا نتیجه نهایی مذاکرات مشخص نشود قیمت دلار  و طلا روند با ثباتی را نخواهد داشت.

علی طباطبایی، کارشناس بازارهای مالی در گفتگو با تجارت‌نیوز از احتمال توقف افزایش تورم آمریکا گفت و توضیح داد: با توجه به سیاست‌های تیپرینگ آمریکا احتمال تقویت شاخص دلار وجود دارد. تقویت شاخص دلار موجب می‌شود طلا که دارایی امن به حساب می‌آید با کاهش نسبی همراه می‌شود.

طباطبایی در ادامه توضیح داد با توجه به شرایطی که در بازارها وجود دارد، احتمال کاهش نسبی قیمت طلا وجود دارد. بر این اساس احتمال دارد قیمت طلا کاهش داشته باشد اما احتمال رسیدن و شکستن سقف‌های جدید قیمتی بعید است.

کاهش استقبال از طلا

این کارشناس بازارهای مالی عقیده دارد طلا در طول سال‌ها باید از دارایی امن فاصله بگیرد و حجم تقاضا در بازار طلا کاهشی خواهد بود.

او بر این عقیده است که سیاست‌های آمریکا بری کنترل تورم و کنترل نقدینگی در کشور باعث می‌شود تقاضا برای طلا کاهش یابد و این امر اونس طلا را کاهشی می‌کند که همین مساله در بازار طلا اثرگذار است.

به گزارش تجارت‌نیوز، بر اساس گفته‌های این کارشناس بازارهای مالی، آمریکا در تلاش برای تقویت شاخص دلار است و اونس جهانی طلا روند کاهشی خواهد داشت در نتیجه احتمالا قیمت طلای داخلی نیز نزولی می‌‌ماند.

همچنین اخباری که از مذاکرات منتشر شده است در چند روز گذشته باعث کاهش قیمت دلار شده و همین موضوع قیمت طلا و سکه را کاهشی کرده است. اگر روند سیگنال‌های مثبت مذاکرات ادامه داشته باشد و قیمت دلار افزایشی نباشد احتمال ادامه کاهش قیمت طلا وجود دارد.

همچنین احتمال روند افزایشی اونس جهانی طلا که یکی از عوامل موثر در بازار طلاست بعید است و همین موضوع در کنار کاهش و کنترل نرخ ارز می‌تواند مانع از قیمت طلا در بازار داخلی شود.

اما اخبار مذاکرات و نتیجه آن در بازار ارز و طلا بسیار اهمیت دارد و اگر اخبار ضد و تقیضی از وین منتشر شود احتمال نوسان قیمت در بازار طلا و ارز وجود دارد.

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت سکه

قیمت طلا

قیمت دلار

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت