بازارهای جهانی منتظر روز چهارشنبه /طلا پناهگاه شد

بازارهای جهانی منتظر روز چهارشنبه -طلا پناهگاه شد

پرسش کلیدی تحلیل‌گران وبازیگران بازارهای جهانی این است که آیا طلا وارد روند نزولی خواهد شد یا مسیر فعلی را به سمت ایستگاه 1900 دلاری در پی خواهد گرفت؟

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/04 | 00:11

نظری ثبت نشده

بازارهای جهانی منتظر روز چهارشنبه -طلا پناهگاه شد

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ، این هفته بازارهای جهانی به خصوص بازار طلا تغییراتی را به همراه داشت و طلا با قرار گرفتن در بالای مرز 1830 دلار در هر اونس بسته شد. این رقم خلاف بسیاری از پیش‌بینی‌ها بود، به نظر می‌رسد در نتیجه اخبار تصمیمات اخیر فدرال‌رزرو وسایر بانک‌های مرکزی قدرت‌های اقتصادی جهان، طلا مجددا نقش پناهگاه را پیدا کرده است.

فرانک چولی، استراتژیست ارشد بازار RJO Futures به کیتکو نیوز گفت: با فروش سهام و فضای نزولی کریپتو، سرمایه باید به جای امن وکم‌ریسکی برود.

چولی تاکید کرد: «ارزش طلا این هفته به دلیل ضعف در بازار سهام افزایش یافت. بیت کوین نیز افت قابل توجهی داشت . سوال این است که آیا طلا نزولی خواهد شد یا به سمت 1900 دلار صعود می کند. این فلز گرانبها نیاز به ثبات مجدد در بالای 1830 دلار دارد. حفظ این سطح قبل از حرکت به بالای 1850 دلار بسیار مهم است.»

photo_2022-01-23_10-09-17

هفته برای دلار:

در اوایل هفته، PMI های اولیه بخش خصوصی برای ژانویه 2022 و شاخص مصرف کننده در کانون توجه بازارها و تحلیل‌گران  قرار خواهند گرفت. بازارها امیدوارند که آمار فعالیت بخش خدمات و اعتماد مصرف کننده بهبود یافته باشد.

در روز پنجشنبه، تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم2021 در ایالات متحده و مطالبات بیکاری این کشور نیز منتشر خواهد شد. در پایان هفته، همچنین انتظار می رود که انتشار  میزان تورم و ارقام مخارج شخصی آمریکا بر بازارهای جهانی تاثیر بگذارد.

رویداد اصلی هفته اما اعلام سیاست‌های پولی فدرال رزرو و کنفرانس مطبوعاتی رئیس این نهاد در روز چهارشنبه است. این کنفرانس مطبوعاتی می‌تواند در نرخ آتی طلا ونوسانات بازار تاثیر قابل ملاحظه‌ای بگذارد.

در هفته منتهی به 21 ژانویه، شاخص دلار با 0.50 درصد افزایش به 95.642 رسید.

هفته برای یورو:

PMIهای اولیه بخش خصوصی برای فرانسه، آلمان و منطقه یورو در روز دوشنبه منتشر خواهند شد. انتظار می رود این ارقام تاثیر زیادی بر بازار بگذارد.

در پایان هفته، آمار تولید ناخالص داخلی سه ماهه چهارم برای فرانسه، آلمان و اسپانیا نیز منتشر می شود.

در این هفته، یورو با 0.59 درصد کاهش به 1.1344 دلار رسید.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

طلا

برتر

قیمت طلا

دلار

یورو

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت