تسهیل صدور و تمدید پروانه کسب

تسهیل صدور و تمدید پروانه کسب

تسهیل‌گری در فرایند رسیدگی استعلام‌های مربوط به گواهی ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم از سوی سازمان امور مالیاتی ابلاغ شد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/04 | 00:11

نظری ثبت نشده

تسهیل صدور و تمدید پروانه کسب

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، اتاق اصناف ایران به منظور تسهیل صدور و تمدید مجوزها طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که الزام مودیان دارای ثبت نام مالیاتی تا مرحله ۴۴ به «تکمیل مراحل ۴۴ و ۴۵ در فرایند صدور گواهی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم» فاقد وجاهت قانونی است.

تسهیل صدور و تمدید پروانه کسب

بنابراین طبق بخشنامه معاونت درآمدهای مالیاتی وزات امور اقتصادی و دارایی، توقف فرایند صدور گواهی و یا اعلام عدم امکان صدور گواهی موضوع ماده ۱۸۶ قانون مالیات‌های مستقیم برای مودیان دارای ثبت نام مالیاتی تا مرحله ۴۴، به دلیل عدم صحت سنجی میدانی اطلاعات ثبت نام و یا عدم پرداخت حق تمبر توسط مودی، فاقد وجاهت قانونی است.

بر اساس این بخشنامه، مدیران کل امور مالیاتی موظف شده‌اند تا با نظارت دقیق بر اجرای این مقرره از بروز هرگونه تاخیر در صدور گواهی مالیاتی برای مودیان قانونمند و خوش حساب جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا،  به طور خلاصه برای صدور وتمدید حتما باید تسویه حساب مالیاتی انجام شده باشد، که حالا در راستای تسهیل موانع کسب و کار، حذف شده است.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

اصناف

پروانه کسب

تسهیل صدور مجوز

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت