پول دیجیتال ایرانی چه زمانی در اختیار مردم قرار می گیرد؟

پول دیجیتال ایرانی چه زمانی در اختیار مردم قرار می گیرد؟

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرده است دستورالعمل رمز پول ملی در شورای پول و اعتبار مصوب شده است و احتمال می‌رود در سال آینده اجرایی شود.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/06 | 00:11

نظری ثبت نشده

پول دیجیتال ایرانی چه زمانی در اختیار مردم قرار می گیرد؟

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ،روابط عمومی بانک مرکزی در توییتی نوشت: ابزار نوینی به نام رمز ریال که در کنار مابقی ابزارهای پرداخت روزمره مانند کارت بانکی، اینترنت بانک، همراه بانک و غیره بزودی از آن هم رونمایی می‌شود. رمزریال، شکل دیگری از اسکناس اما کاملاً دیجیتال بوده و با سرعت بالاتر در انجام پرداخت در اختیار مردم قرار می‌گیرد.پول دیجیتال ایرانی از جمله اقدامات در دست بانک مرکزی است.

براساس اعلام بانک مرکزی، در رمزریال؛ اصل و ذات پول به صورت الکترونیکی منتقل می‌شود و نیاز به تسویه بین بانکی نیست. تراکنشی هم که به واسطه رمزریال انجام می‌شود، کسبه بلافاصله می‌توانند وجوهاتش را دریافت کنند و پرداخت نیز برای مردم به صورت آنی انجام می‌شود.

به گفته مهران محرمیان، معاون فناوری نوین بانک مرکزی، فاز آزمایشی رمز پول بانک مرکزی با نام رمز ریال اجرا می‌شود و استفاده عمومی دارد و به صورت اسکناس است ،اما در فضای دیجیتال منتشر و پول دیجیتال ایرانی در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

پول دیجیتال ایرانی چه زمانی در اختیار مردم قرار می گیرد

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

ارز دیجیتال

پول دیجیتال ایرانی

روابط عمومی بانک مرکزی

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت