مذاکرات وین در روزهای حساس و پیش بینی قیمت دلار

مذاکرات وین در روزهای حساس و پیش بینی قیمت دلار

قیمت دلار روز یکشنبه 10 بهمن 1400 نسبت به عصر روز شنبه 110 تومان پایین رفت اما معامله گران بازار دلار امروز دوشنبه11 بهمن 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/11 | 00:11

نظری ثبت نشده

مذاکرات وین در روزهای حساس و پیش بینی قیمت دلار

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ،  مذاکرات برجام با شروع دولت یازدهم در اوایل مهرماه 1392  بار دیگر کلید خورد و  سرانجام این گفت وگوها در نخستین روزهای سال 1394 از ایستگاه «بیانیه سوییس» گذر کرد و در تیرماه  1394 به توافق بر سر برجام انجامید؛ برنامه ای که بر مبنای تعهدهای ایران و کشورهای 1+5 در دی ماه همان سال  به اجرا درآمد.

 مذاکرات وین در روزهای حساس و پیش بینی قیمت دلار

نرخ دلار چند روز مانده به اجرای برجام در سال 94

در اواسط دی ماه  1394 و چند روز مانده به اجرای برجام، قیمت دلار  3 هزار و 700 تومان را هم رد کرد و بیشترین افزایش قیمت در این سال را به خود اختصاص داد اما این افزایش قیمت ماندگار نبود و بعد از چندروز، با نزدیک تر شدن به روزهای عملیاتی شدن برجام، به تدریج از نرخ دلار کاسته شد و این نرخ روند نزولی به خود گرفت و آرام آرام به نرخ 3 هزار و 500 تومان نزدیک شد و نوسانات بسیاری را تجربه کرد.

فینال مذاکرات برجام در بازار دلار ایران

6 سال بعد از آن روزها و دلار 3 هزار تومانی، در سال 1400 بازار تحت الشعاع سیگنال هایی است که این روزها از وین ارسال می شود.

با گذشت بیش از دو ماه از آغاز دور هشتم مذاکرات احیای برجام در دولت سید ابراهیم رئیسی اخبار منتشر شده  از مقر مذاکرات وین در هفته گذشته حکایت از نزدیک شدن برجام  به مراحل نهایی و به فینال رفتن مذاکرات هسته ای است. طبق آخرین اظهارات دیپلمات های ایرانی و خارجی   پیشرفت های در   مذاکرات وین حاصل شده است  و احتمال یک توافق هر چند ابتدایی وجود دارد.

طرف های مذاکره کننده برجام هم  از روند کلی مذاکرات اظهار خوش بینی کرده اند . هفته گذشته کشورهای طرف حساب برجام اعلام کردند که ژانویه فشرده ترین دوره این مذاکرات  بوده است  و رایزنی ها به نقطه ای حساس رسیده و نیاز به اتخاذ «تصمیم‌های سیاسی» وجود دارد بنابراین دیپلمات ها به کشورهای خود باز می گردند. 

پیش‌نویس متن توافق

مذاکره کنندگان در روزهای گذشته سرگرم تکمیل پیش‌نویس متن توافق و تصمیم‌گیری در مورد برخی موضوعات اختلافی بوده‌اند. و طبق گفته آنها مذاکرات در مسیر پیشرفت بوده است.میخائیل اولیانوف  هم گفته بود احتمالا  پس از اواسط فوریه (اواخر بهمن) توافق حاصل خواهد شد.

قیمت دلارهمزمان با طولانی ترین دور مذاکرات وین  در اوایل دی ماه 1400 بالای 30 هزار تومان قرار داشت و در 30 دی بر روی 27 هزار و 880 تومان ایستاد. حال  باید منتظر ماند و دید که در صورت توافق احتمالی سرنوشت قیمت دلار به چه سمتی حرکت می کند؟ 

قیمت دلار روز  یکشنبه 10 بهمن 1400 نسبت به عصر روز شنبه 110 تومان پایین رفت. دلار دیروز با 28 هزار و 120 تومان معامله شد.اما معامله گران بازار دلار امروز دوشنبه11 بهمن 1400 را چگونه پیش بینی کرده اند؟ 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی 7 هزار و 650  تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز  یکشنبه 10  تومان بالا رفته بود  بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم صعودی است

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

 قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی دیشب  بر روی 28 هزار و 140  تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی  شنبه شب   10  تومان بالا  رفته بود. در معاملات پشت خطی شنبه شب قیمت دلار فردایی بر روی 28 هزار 130 تومان قرار داشت. بنابراین  معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه  11 بهمن  1400 را  صعودی پیش بینی کرده اند

پیش بینی  قیمت دلار  از کانال هرات

در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار   27 هزار و 660 تومان بود  که نسبت به قیمت شنبه شب   20  تومان ارزان شده بود. شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار  بر روی 27 هزار و 680  تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال   کاهش قیمت دلار  رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز  دوشنبه 11 بهمن ارزان می شود.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

مذاکرات برجام

بازار دلار برجام

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت