واکنش بازار طلا به مذاکرات

واکنش بازار طلا به مذاکرات

با نزدیک‌تر شدن مذاکرات وین به حصول توافق قیمت انواع سکه و طلا در بازار دیروز ، شنبه ۱۶ بهمن با ریزش قابل توجهی همراه شد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/17 | 00:11

نظری ثبت نشده

واکنش بازار طلا به مذاکرات

به گزارش گلدنیوز به نقل از تجارت نیوز ، طبق نرخ‌‌‌ها اعلامی اتحادیه طلا و سکه تا ساعت ۱۹، قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۱ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و واکنش قیمت سکه تمام طرح قدیم هم ۱۱ میلیون ۵۵۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلا ۱۸ عیار، یک میلیون و ۱۷۰ هزار ۸۷۰ تومان اعلام شد.

نیم‌سکه، شش میلیون و ۶۳۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود. قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۲۵۰ هزار تومان است.

واکنش بازار طلا به مذاکرات

سکه در مسیر نزولی

بازار طلا و سکه روز شنبه تحت‌تاثیر افت قابل‌توجه نرخ دلار در بازار داخلی با کاهش قیمت‌‌ روبه‌رو شد. به طوری که هر سکه امامی روز گذشته با افت بیش از ۳۰۰‌هزار تومان وارد کانال ۱۱‌میلیون تومان شد.

بر این اساس این فلز گرانبهای داخلی در سطح ۱۱‌میلیون و ۹۰۰‌هزار تومان داد و ستد شد. به این ترتیب با توجه به شرایط بازار فاصله بین ارزش ذاتی و ارزش بازاری این سکه کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که تمایلات صعودی در بازار طلای جهانی مانع از افت بیشتر این سکه شد. به گفته کارشناسان انتظار می‌رود با وجود اخبار مثبت و امیدبخش از روند مذاکرات هسته‌‌ای طی روزهای آینده و نهایی شدن نتایج آن در هفته‌‌های آتی، افت هر چه بیشتر نرخ دلار و به تبع آن کاهش قیمت سکه امامی را شاهد باشیم.

طلا در کانال ۱۸۰۰ دلاری

طلای جهانی تحت‌تاثیر هجوم برخی گزارش‌های مشاغل ایالات متحده در ماه ژانویه در بازگشت به محدوده ۱۸۰۰ دلار در هفته گذشته نوسانات زیادی را به همراه داشت. با این حال طلا توانست معاملات خود را با قدرت پیش ببرد. به طوری که هر اونس طلا تا سطح ۱۸۱۵ دلار نیز افزایش یافت که در نهایت معاملات خود را روز جمعه در قیمت ۱۸۰۸ دلار و ۹۰ سنت به پایان رساند.

بر این اساس این فلز گرانبها هفته گذشته را با عملکرد مثبت۲۸/ ۱‌درصد پشت سر گذاشت. به عقیده برخی از کارشناسان محدوده یاد شده برای طلا کلیدی است و اگر بتواند همچنان در اطراف آن حرکت کند، برای سرمایه‌گذاران بسیار مثبت خواهد بود. همچنین اگر طلا به زیر ۱۷۸۰ دلار سقوط کند شرایط ممکن است سخت شود؛ به طوری که می‌توانند اهداف فروش قابل‌توجهی را به سمت ۱۷۰۰ دلار سوق دهند.

انتهای پیام/

برچسب:

برتر

قیمت سکه

قیمت طلا

مذاکرات وین

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت