قیمت دلار جان گرفت /پیام جدید بانک مرکزی به بازار دلار

قیمت دلار جان گرفت -پیام جدید بانک مرکزی به بازار دلار

ازار ارز تهران روز گذشته هم شاهد کاهش قیمت دلار بود اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز 18 بهمن 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/18 | 00:11

نظری ثبت نشده

قیمت دلار جان گرفت -پیام جدید بانک مرکزی به بازار دلار

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران روز گذشته هم شاهد کاهش قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی دیروز 230 تومان عقب نشینی کرد و با 26 هزار و 650 تومان معامله شد .

قیمت دلار جان گرفت

پیام جدید صالح آبادی به  بازار دلار 

صالح آبادی ، رئیس کل بانک مرکزی شب گذشته در برنامه تلویزیونی گفت: بازار ارز وضع خوبی دارد و از ابتدای سال تاکنون ۴۸.۶ میلیارد دلار تامین ارز کردیم و به دنبال آرامش و تعادل در بازار ارز هستیم.

رئیس کل بانک مرکزی ادامه داد: عرضه ارز در بازار متشکل ارزی نیز امسال نسبت به سال گذشته حدود ۴ برابر افزایش پیدا کرده و معامله اسکناس ارزی در ده ماهه امسال ۱.۶ میلیارد دلار بوده است که در سال گذشته این رقم ۴۲۳ میلیون دلار بود.

او ادامه داد: با توجه به عرضه‌های انجام شده طبیعی بود که بازار ارز نوسان چندانی نداشته باشد و شرایط متعادل باشد.او در ادامه وضع سال آینده و رشد اقتصادی، تورم و بازار ارز را بهتر از امسال پیش بینی و اعلام کرد: با فرض تداوم شرایط موجود (تداوم تحریم) و با وضع صادرات و روند تورم سال کنونی ان‌شاء الله سال آینده سال بهتری خواهد بود.

آرایش هیجانی در بازار دلار


از طرف دیگر برخی از معامله گران بازار دلار معتقدند که دلار از ابتدای این هفته به صورت هیجانی آرایش نزولی به خود گرفته و احتمالا کم کم بازیگران ارزی به بازار دلار برگردند.

همچین عده ای دیگر می گویند این موضوع که آمریکا در نهایت حاضر به ارائه تضمین برجامی به ایران نخواهد شد تا حدی نزولی ها را از بازار ارز عقب برد. مجموع این عوامل باعث شده که دلار در بازار شبانه جان دوباره بگیرد.

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز 18 بهمن 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی دلار از مسیر درهم


قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی 7 هزار و 345 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی دیروز 55 تومان رشد را نشان می دهد. بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم افزایشی است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی


قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی شب گذشته وارد کانال 27 هزار تومان شد. قیمت دلار در بازار معاملات فردایی دیشب برروی 27 هزار و 50 تومان قرار داشت که نسبت بهقیمت دلار در معاملات پشت خطی شنبه شب 600 تومان بالا رفته بود.

در معاملات پشت خطی شنبه شب دلار فردایی بر روی 26 هزار و 450 تومان قرار داشت. بنابراین معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه 18 بهمن 1400 را صعودی پیش بینی کرده اند.

پیش بینی دلار از کانال هرات


در معاملات پشت خطی دلار هرات شب گذشته قیمت دلار وارد کانال 26 هزار تومان شد. . این اسکناس آمریکایی دیشب با 26 هزار و 470 تومان معامله شد که نسبت به قیمت شنبه شب590 تومان افزایش را نشان می دهد..

شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی 25 هزار و 880 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه 18 بهمن بالا می رود.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت دلار

بانک مرکزی

درهم امارات

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت