افزایش ملایم قیمت طلای جهانی

افزایش ملایم قیمت طلای جهانی

قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر فشارهای تورمی ناشی از صعود قیمتهای نفت، به بالاترین حد در بیش از یک هفته اخیر صعود کرد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/18 | 00:11

نظری ثبت نشده

افزایش ملایم قیمت طلای جهانی

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۱۰ دلار و ۲۶ سنت رسید در حالی که ابتدای معاملات تا سطح ۱۸۱۴ دلار و ۹۱ سنت هم افزایش داشت .

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۲ درصد افزایش، به ۱۸۱۰ دلار و ۹۰ سنت رسید.

استفن اینس، از شرکت مدیریت دارایی SPI گفت: بزرگترین بخش تورم در حال حاضر قیمت نفت است و صرفنظر از این که نرخهای بهره چه میزان افزایش پیدا می کند، یک مشکل به شمار می رود. طلا اندکی وضعیت دفاعی پیدا کرده و پی برده که ممکن است در وضعیت ابرتورمی قرار بگیریم.

قیمتهای نفت روز دوشنبه افزایش یافت و نفت برنت به بالاترین حد از اکتبر سال ۲۰۱۴ رسید.

پس از این که آمار اشتغال قوی آمریکا نگرانیها نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی را تخفیف داد و صعود بازده اوراق خزانه ۱۰ ساله به بالاترین حد از دسامبر سال ۲۰۱۹ را در پی داشت، بازارهای سهام آسیا نزول کردند.

آمار تورم ژانویه آمریکا قرار است روز پنج شنبه منتشر شود و نرخ بالا می تواند به برنامه های بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخهای بهره سرعت ببخشد؛ به خصوص پس از انتشار گزارش اشتغال بخش غیرکشاورزی که نشان داد اقتصاد آمریکا در ژانویه ۴۶۷ هزار شغل جدید ایجاد کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، اگر چه طلا پناهگاه امن دارایی در برابر تورم به شمار می رود اما افزایش نرخها هزینه نگهداری این فلز که دارایی بدون بازدهی است را کمتر می کند. ادامه نگرانیها نسبت به تهاجم احتمالی روسیه به اوکراین هم از تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن حمایت کرده است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱.۲ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۷۵ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۰۲۴ دلار و ۴۴ سنت ایستاد. بهای هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش، به ۲۳۰۰ دلار و چهار سنت رسید.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

قیمت نفت

اونس نقره

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت