کف قیمت دلار در صورت توافق هسته ای در وین

کف قیمت دلار در صورت توافق هسته ای در وین

معامله گران بازار دلار معتقدند کف انتظاری قیمت دلار بالا آمده است و دیگر نمی توان انتظار داشت که اسکناس آمریکایی حتی در صورت توافق هسته ای به زیر مرز 25 هزارتومانی برود.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/20 | 00:11

نظری ثبت نشده

کف قیمت دلار در صورت توافق هسته ای در وین

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران روز گذشته همزمان با چشم انتظاری برای شروع دور جدید مذاکرات برجام شاهد کاهش قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی روز سه شنبه 510 تومان از ارزش خود را از دست داد و با 26 هزار و 250 تومان معامله شد.در حال حاضر تحلیلگران منتظر هستند تا ببینند کف قیمت دلار در نتیجه مذاکرات برجام چه خواهد شد.

مشاهدات میدانی از هسته مرکزی بازار تهران نشان می دهد دیروز تعداد متقاضیان ارز به شکل چشم‌گیری کاهش یافته و معامله‌گران ارزی بازار با ارائه نرخ‌هایی در پله‌های ابتدایی کانال ۲۶ هزار تومانی سعی در جذب خریدار و تبدیل دارایی دلاری خود به ریال بودند.

خبر جدید  از مذاکرات هسته ای 

سخنگوی وزارت خارجه چین شب گذشته درباره مذاکرات هسته ای گفت: مذاکرات بر سر احیای پایبندی به برجام وارد مرحله سرنوشت‌ساز شده است. طرفین باید به دنبال حصول هرچه سریع توافق باشند. در عین حال ما باور داریم که ضرب‌الاجل‌های ساختگی برای مذاکرات سازنده نیستند.

هم زمان با از سرگیری ادامه هشتمین دور مذاکرات احیای برجام در وین، مذاکره کننده ارشد انگلیس گفت که دست یابی به راه حل دیپلماتیک مستلزم تصمیمات سریع است.استفنی القاق عصر سه‌شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت که مذاکرات در مراحل پایان قرار دارد.

کف قیمت دلار  در صورت توافق هسته ای

 برخی از معامله گران بازار دلار معتقدند کف انتظاری قیمت دلار بالا آمده است و دیگر نمی توان انتظار داشت که اسکناس آمریکایی حتی در صورت توافق هسته ای به زیر مرز 25  هزارتومانی برود.

به نظر می رسد تثبیت دلار بالای محدوده 26 هزار و 800 تومان می تواند تا حدی خوشبینی افزایشی ها را بالا ببرد و رفتن اسکناس آمریکایی به زیر حمایت 26 هزار و 200 تومان زمینه ساز تقویت کاهشی های  بازار ارز خواهد شد.

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز 20 بهمن 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم

قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی 7 هزار و 240 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی دیروز  70 تومان  رشد را نشان می دهد.  بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم  صعودی  است. 

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی

قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی  روز گذشته با 26 هزار و 420  تومان معامله شد این اسکناس آمریکایی در نهایت برروی 26 هزار و 650 تومان قرار  گرفت  که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی  دوشنبه شب 30 تومان بالا رفته بود. در معاملات پشت خطی دوشنبه شب قیمت دلار فردایی بر روی 26 هزار و 650 تومان قرار داشت. بنابراین  معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز چهارشنبه 20 بهمن  1400 را صعودی پیش بینی کرده اند

پیش بینی  قیمت دلار  از کانال هرات


در معاملات پشت خطی دلار هرات دیشب با 25 هزار و 800 تومان معامله شد که نسبت به قیمت دوشنبه شب 190 تومان کاهش را نشان می دهد.. دوشنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی 25 هزار و 990 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال کاهش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز چهارشنبه 20 بهمن پایین می رود.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

برجام

قیمت دلار

مذاکرات

توافق هسته ای

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت