شیب نزولی سکه / حباب سکه به چند تومان رسید؟

شیب نزولی سکه - حباب سکه به چند تومان رسید؟

قیمت سکه تحت تاثیر نوسانات کاهشی نرخ ارز، اخبار سیاسی و اقتصادی و همچنین کاهش تقاضا از آرامش نسبی برخوردار است و همچنان روند قیمت‌ها نزولی بوده است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/23 | 00:11

نظری ثبت نشده

شیب نزولی سکه - حباب سکه به چند تومان رسید؟

به گزارش گلدنیوز، محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلای تهران درخصوص حباب سکه می‌گوید: قیمت اونس جهانی از اول هفته تا کنون ۱۲ دلار افزایش پیدا کرد. همچنین حباب سکه هم به ۱۸۰ هزار تومان رسید. این نشان می‌دهد که تقاضا برای خرید سکه در بازار هم کم و شیب نزولی سکه محسوس است.

شیب نزولی سکه / حباب سکه به چند تومان رسید؟

پیش‌تر نادر بذرافشان، عضو هیات مدیره اتحادیه طلای تهران به تجارت‌نیوز گفته بود: هیچ تقاضایی در بازار مصنوعات طلا یا سکه مشاهده نمی‌شود. بیشتر مردم تماشاچی هستند. با توجه به کاهش قابل توجه تقاضا و کاهش قیمت دلار و انس جهانی طلا، پیش‌بینی می‌شود قیمت طلا در هفته سوم بهمن با کاهش دو تا سه درصدی همراه باشد.

دنیای اقتصاد درباره قیمت سکه نوشته است:

با توجه به این موضوع که بازار ارز هفته گذشته شاهد روند کاهشی بود، قیمت سکه امامی نیز با تاثیر‌‌‌پذیری بیشتر از نرخ دلار در بازار داخلی نسبت به سایر عوامل موثر، شاهد نوسان از سقف ۱۱ میلیون و ۹۶۰ هزار تومان تا۱۱ ‌‌‌میلیون و ۷۵۵ هزار تومان بود.

بر این اساس این فلز گرانبهای داخلی افت چهار درصدی را در کارنامه هفتگی خود به ثبت رساند. به عقیده برخی کارشناسان این بازار، انتظار می‌‌‌رود که با رشد چشمگیر قیمت اونس طلا در بازار جهانی و افزایش تغییرات کاهشی دلار، ارزش ذاتی سکه افزایش یابد و در نهایت به کاهش حباب این فلز گرانبهای داخلی بینجامد. تحلیلگران فنی بر این باور هستند که در صورت تثبیت سکه در زیر مرز ۱۱ ‌‌‌میلیون و ۵۰۰ ‌‌‌هزار تومان می‌‌‌توان انتظار افت بیشتر را در هفته جاری برای این کالا داشت.

کاهش دوباره قیمت طلا و سکه

ایسنا نیز درمورد آورده است:

نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با وضعیت بیان کرد: در هفته‌ای که گذشت علیرغم اینکه در بازارهای جهانی حدود ۲۴ دلار افزایش قیمت اونس جهانی را شاهد بودیم اما در بازارهای داخلی، باتوجه به نوسانات کاهشی نرخ ارز و خبرهای سیاسی‌- اقتصادی از سمت و سوی مذاکرات برجام، تقاضا همچنان روند کاهشی داشت و قیمت‌ها در بازار سکه و طلا نیز با کاهش همراه بود. همچنین مردم بیشتر تمایل به فروش دارند تا به خرید سکه و مصنوعات طلا.

دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران، خاطر نشان کرد: البته این کاهش تقاضا مختص این هفته نبوده و حدوداً یک ماهی است که تقاضا در بازار سکه و طلا کاهش پیدا کرده است. همانطور که قبلا نیز اشاره شد، طی یک ماه اخیر قیمت‌ها به ثبات نسبی خوبی رسیده و نوسانات حداقلی شده‌اند؛ لذا مردم می‌توانند با اطمینان بیشتر به معاملات خود بپردازند.

تغییرات قیمت‌ سکه و طلا در بازار یک هفته اخیر

وی در رابطه با تغییرات قیمت‌ سکه و طلا در بازار یک هفته اخیر و آخرین قیمت‌های معاملاتی این هفته، گفت: هر قطعه سکه تمام طرح جدید ۸۰ هزار تومان نسبت به ابتدای هفته کاهش قیمت داشته‌ در آخرین معاملات هفته به ۱۱ میلیون و ۵۸۰ هزار تومان رسیده است.

سکه‌های طرح قدیم اما در این هفته تغییرات خاصی نداشت و در پایان هفته ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان قیمت داشت. حباب سکه نیز این هفته نسبت به هفته پیش از آن نوسان ۲۰- ۳۰ هزار تومانی داشته و در حال حاضر حباب سکه در بازار به ۳۰۰ هزار تومان رسیده است.

عضو هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران ادامه داد: هر قطعه نیم سکه و ربع سکه نیز به ترتیب در این هفته کاهش ۶۰ هزار تومانی (نیم سکه) و ۵۰ هزار تومانی (ربع سکه) را تجربه کرده‌اند. بدین ترتیب در پایان هفته هر قطعه نیم سکه در آخرین معاملات به شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان و ربع سکه سه میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسیده‌اند.

سکه گرمی نیز در این هفته ۲۰ هزار تومان ارزان‌تر شده و با ارزش دو میلیون و ۲۷۰ هزار تومان معامله شده است.

بذرافشان افزود: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار نیز طی یک هفته اخیر ۱۸  هزار تومان افت قیمت داشته و به پنج میلیون و ۶۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار با کاهش حدود ۴۰۰۰ هزار تومانی، یک میلیون و ۱۵۷ هزار تومان در پایان هفته قیمت دارد. اونس جهانی نیز در حال حاضر معادل ۱۸۲۹ دلار ثبت شده است.

منبع: تجارت نیوز

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

سکه

قیمت سکه

بازار سکه

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت