چقدر سپرده در بانک‌ها داریم؟

چقدر سپرده در بانک‌ها داریم؟

میزان سپرده‌ها و تسهیلات بانکی تا پایان آبان ماه سال جاری نسبت به مقطع مشابه در سال گذشته معادل ۴۳.۸ افزایش یافته است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/11/26 | 00:11

نظری ثبت نشده

چقدر سپرده در بانک‌ها داریم؟

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، براساس گزارش بانک مرکزی از وضعیت کل مانده سپرده و تسهیلات ریالی و ارزی بانک‌ها و مؤسسات اعتباری به تفکیک استان در پایان آبان ماه سال جاری، مانده کل سپرده‌ها به رقم ۴۹۳۵ هزار و ۹۸۰ میلیارد تومان رسیده است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۳.۸ و ۲۷.۴ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

چقدر سپرده در بانک‌ها داریم؟


 
همچنین، بالاترین مبلغ سپرده‌ ها مربوط به استان تهران با مانده ۲۶۳۳ هزار و ۴۹۰ میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل ۱۲ هزار و ۹۷۰ میلیارد تومان است.

علاوه بر این، مانده کل تسهیلات در این زمان ۳۶۱۶ هزار میلیارد تومان است که نسبت به مقطع مشابه سال قبل و پایان سال گذشته معادل ۴۳.۸ و ۲۹.۵ درصد افزایش داشته است.

طبق این گزارش،  بیش‌ترین مبلغ تسهیلات نیز مربوط به استان تهران با مانده ۲۲۶۸ هزار و ۷۵۰ میلیارد تومان و کم‌ترین مبلغ مربوط به استان کهگیلویه و بویر احمد معادل ۱۲ هزار و ۵۹۰ میلیارد تومان است.

نسبت تسهیلات به سپرده‌ها بعد از کسر سپرده قانونی ۸۱.۳ درصد است که پایان در این ماه نسبت به مقطع مشابه سال قبل تغییری نداشته و در مقایسه با پایان سال قبل ۱.۱ واحد درصد افزایش را نشان می‌دهد که نسبت مذکور در استان تهران ۹۴.۴ درصد و استان کهگیلویه و بویراحمد ۱۰۹.۴ درصد است.

در این گزارش، یکی از علل مهم بالا بودن رقم تسهیلات و سپرده‌ها در استان تهران استقرار دفاتر مرکزی بسیاری از شرکت‌ها و مؤسسات تولیدی سایر استان‌ها در استان تهران بیان شده و عمده فعالیت‌های بانکی آنها از طریق شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری استان تهران انجام می‌شود.

چقدر سپرده در بانک‌ها داریم؟

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

بانک

تسهیلات بانکی

سپرده

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت