3 عامل ریزش قیمت دلار /پیش بینی بازار ارز امروز

3 عامل ریزش قیمت دلار -پیش بینی بازار ارز امروز

قیمت دلار روز گذشته در بازار ارز تهران بعد از 7 ماه مقاومت به کانال 25 هزار تومان برگشت اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز دوم اسفند 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/12/02 | 00:12

نظری ثبت نشده

3 عامل ریزش قیمت دلار -پیش بینی بازار ارز امروز


به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصاد نیوز ؛برخی از تحلیگران در روزهای گذشته معتقد بودند که تا زمانی که بازار ارز از احتمال توافق هسته ای در وین مطمئن نشود نمی توان گفت قیمت دلار به سمت کانال 25 هزار تومان حرکت می کند یا نه. اما روز گذشته با سقوط دلار به کانال 25 هزار تومان احتمالا بازار ارز به توافق برجام خوشبین است .تحلیلگران 3 عامل را عامل ریزش دلار میدانند.

توافق هسته ای در بازار دلار ایران

معامله گران بازار دلار ایران باور دارند که به زودی میلیاردها دلار از دارایی های بلوکه شده ایران در کشورهای دیگر آزاد خواهد شد و این موضوع می تواند دست بازارساز حتی برای مداخله غیرمنطقی در بازار را باز بگذارد.

سه عامل کاهش قیمت دلار


برخی از تحلیلگران بازار دلار ایران معتقدند که در کنار مذاکرات هسته ای و سیگنال های مثبت آن مسئله دیگری مورد توجه معامله گران قرار گرفته و آن هم نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و بسته شدن حساب معامله ‌گران کلان ارزی و کاهش حجم معاملات به ‌واسطه روند کاهشی هفته‌ های اخیر دلار می باشد. آنها باور دارند این سه عامل باعث شده که از حجم تقاضا در بازار ارز کاسته شود و شیب نزولی دلار تند تر شود.

معامله گران بازار ارز می گویند در صورتی که قیمت دلار در بازار امروز زیر محدوده 25 هزار و 800 تومانی، تثبیت شود این امر می تواند نرخ اسکناس آمریکایی به سوی 25 هزار و 200 تومان هدایت کند.

اما معامله گران قیمت دلار را برای امروز دوم اسفند 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم


قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی 7 هزار و 10 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز یکشنبه 10 تومان کاهش را نشان می دهد. بنابراین پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم نزولی است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی


قیمت دلار فردایی در معاملات پشت خطی شب گذشته بر روی 25 هزار و 720 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی شنبه شب 480 تومان کاهش را نشان می دهد.

در معاملات پشت خطی جمعه شب قیمت دلار فردایی بر روی 26 هزار و 200 تومان قرار داشت. بنابراین معامله گران قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه دوم اسفند 1400 را نزولی پیش بینی کرده اند.

پیش بینی قیمت دلار از کانال هرات


در معاملات پشت خطی دلار هرات دیشب با 25 هزار و 150 تومان معامله شد که نسبت به قیمت شنبه شب 530 تومان افت کرده بود.

شنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی 26 هزار و 680 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال کاهش قیمت دلار رفتند.

در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که قیمت دلار در بازار ارز امروز دوشنبه دوم بهمن عقب نشینی می کند.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

دلار

مذاکرات وین

بازار ارز

کاهش قیمت دلار

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت