قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۲/۰۳

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰-۱۲-۰۳

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۱ درصد افزایش به ۱۹۰۸ دلار و ۳۸ سنت رسید.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/12/03 | 00:12

نظری ثبت نشده

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰-۱۲-۰۳

به گزارش گلدنیوز  به نقل از رویترز، در حالی که پس از ورود نیروهای روس به مناطق جداشده شرق اوکراین وضعیت در شرق اروپا متشنج تر از گذشته شده و این موجب افزایش تقاضا برای خرید طلا گشته است قیمت فلز زرد روز سه شنبه به نزدیکی بالاترین رقم 9 ماه گذشته رسید.

قیمت جهانی طلا امروز ۱۴۰۰/۱۲/۰۳

قیمت هر اونس طلا امروز با 0.11 درصد افزایش به 1908 دلار و 38 سنت رسید. اوایل امروز قیمت طلا به بالاترین رقم از اول ژوئن یعنی 1913 دلار و 89 سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با 0.58 درصد رشد به 1910 دلار و 80 سنت رسید.

بازار طلا در موسسه اوآندا

جفری هالی تحلیلگر ارشد بازار طلا در موسسه اوآندا گفت: «با توجه به اینکه وضعیت در شرق اروپا روز به روز در حال وخیم تر شدن است دلیل چندانی وجود ندارد که قیمت طلا کاهشی شود.»

وی افزود: «فشارهای تورمی در کشورهای جهان نیز به رشدقیمت طلا  کمک کرده و در صورت تحریم روسیه از سوی غرب تورم تشدید خواهد شد.»

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه دیروز مناطق جدا شده شرق اوکراین را به رسمیت شناخت و به نیروهای روسی دستور داد که در قالب عملیات حفظ صلح وارد این مناطق شوند. این اقدام موجب تشدید بحران اوکراین و ترس از وقوع یک جنگ بزرگ شده است.

در همین حال قیمت نفت به بالاترین رقم 7 سال گذشته رسیده و همزمان با افت شاخص ها در بازار بورس آمریکا بازارهای امن سرمایه گذاری نظیر بازار طلا شاهد افزایش قیمت بوده است.

جو بایدن دیشب با امضای دستوری اجرایی هرگونه تجارت و سرمایه گذاری اتباع آمریکایی با مناطق جداشده شرق اوکراین را ممنوع کرد.

سوددهی اوراق قرضه ده ساله دولت آمریکا به دلیل وخامت اوضاع در شرق اروپا و برنامه فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره شاهد کاهش بوده است.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

رئیس فدرال رزرو

رویترز

قیمت طلای جهانی

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت