پیش بینی کف قیمت دلار در صورت عدم توافق در مذاکرات وین

پیش بینی کف قیمت دلار در صورت عدم توافق در مذاکرات وین

به عقیده معامله گران در صورتی که نرخ دلار امروز در مرز 25 هزار و 800 تومان تثبیت شود تعداد فروشندگان در بازار دلار افزایش می یابد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/12/03 | 00:12

نظری ثبت نشده

پیش بینی کف قیمت دلار در صورت عدم توافق در مذاکرات وین

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوز ؛ بازار ارز تهران روز گذشته شاهد صعود قیمت دلار بود. این اسکناس آمریکایی در سومین روز هفته جاری با 25 هزار و 900 تومان معامله شد که نسبت به روز یکشنبه 150تومان رشد کرده بود.

پیش بینی کف قیمت دلار

ردپای توافق هسته ای در بازار ارز


روز گذشته یک شایعه درباره احتمال سفر وزیر امور خارجه به وین و دستور معرفی خبرنگار وزارت خارجه به رسانه‌ها جهت همراهی با امیر عبداللهیان برجسته شد. خبری که زود تکذیب شد اما از نگاه بازیگران بازار دلار ایران می توانست خبر از قطعیت حصول توافق در روز‌های آینده دهد.

این درحالی است که مقام های آمریکایی به وال استریت ژورنال گفتند بازگشت به توافق هسته ای با انعقاد توافق در وین طی ۲ روز آینده محقق می شود. بازگشت به توافق هسته ای شامل پروتکلی برای لغو تحریم های ایران خواهد بود.

دیروز همچنین برخی رسانه ها اعلام کردند که در صورت احیای برجام قیمت دلار تا کانال 18 هزار تومان ریزش می کند اما این خبر مورد توجه معامله گران قرار نگرفت. برخی از تحلیگران معتقدد اگر توافق برجام انجام نشود احتمالا دلار به بالای 30 هزار تومان برگردد.

به عقیده معامله گران در صورتی که نرخ دلار امروز در مرز 25 هزار و 800 تومان تثبیت شود تعدادفروشندگان در بازار دلار افزایش می یابد.

اما معامله گران دلار را برای امروز سوم اسفند 1400 چگونه پیش بینی کرده اند؟

پیش بینی قیمت دلار از مسیر قیمت درهم


قیمت درهم در معاملات پشت خطی روز گذشته بر روی 7 هزار و 85 تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت معاملات نقدی روز دوشنبه 45 تومان افت کرده بود. بنابراین پیش بینی دلار از مسیر قیمت درهم نزولی است.

پیش بینی قیمت دلار از مسیر بازار فردایی


دلار فردایی در معاملات پشت خطی روز گذشته وارد کانال 26 هزار تومان شد. اسکناس آمریکایی دیشب بر روی 26 هزار و 100تومان قرار گرفت که نسبت به قیمت دلار در معاملات پشت خطی یکشنبه شب 380 تومان گران شده بود. در معاملات پشت خطی یکشنبه شب دلار فردایی بر روی 25 هزار و 720 تومان قرار داشت. بنابراین معامله گران دلار در بازار ارز امروز سه شنبه سوم اسفند 1400 را صعودی پیش بینی کرده اند.

پیش بینی دلار از کانال هرات


در معاملات پشت خطی دلار هرات دیشب با 25 هزار و 450 تومان معامله شد که نسبت به قیمت شنبه شب 300 تومان رشد کرده بود. یکشنبه شب در معاملات پشت خطی قیمت دلار بر روی 25 هزار و 150 تومان قرار داشت. بدین ترتیب در بازار هرات معامله گران به استقبال افزایش قیمت دلار رفتند. در واقع معامله گران دلار پیش بینی کردند که دلار در بازار ارز امروز سه شنبه سوم اسفند بر مدار صعود قرار می گیرد.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت ارز

قیمت دلار

قیمت درهم

کاهش قیمت دلار

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت