پالادیم گران شد طلا ارزان

پالادیم گران شد طلا ارزان

قیمت پالادیم روز چهارشنبه در پی تشدید بحران میان روسیه و اوکراین به روند افزایشی روز گذشته ادامه داد و صعود کرد در حالی که طلا تحت تاثیر قوی شدن ارزش دلار، با کاهش قیمت روبرو شد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/12/11 | 00:12

نظری ثبت نشده

پالادیم گران شد طلا ارزان

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، بهای هر اونس پالادیم ۱.۵ درصد افزایش یافت و به ۲۶۱۹ دلار و ۸۶ سنت رسید. روسیه عامل ۴۰ درصد از تولید جهانی پالادیم است که در مبدلهای کاتالیتیکی خودرو استفاده می شود.

پالادیم گران شد طلا ارزان

ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارزی دیلی فارکس گفت: این نوع کمبود یا افزایش قیمتی که در خودروها پیرامون مسائل زنجیره تامین و اختلالات عرضه مشاهده کردیم، تعجب آور نیست که قیمت پالادیم بالاتر رفته است. جنگ و تحریمهای غربی علیه روسیه، دسترسی به پالادیم تولید این کشور را به میزان قابل توجهی محدود کرده است. ریسک نرخ مازاد و اختلالات عرضه در قیمتها گنجانده شده است.

عواقب جنگی که طلا رسید

شهرهای تحت محاصره اوکراین آماده حملات بیشتری در روز چهارشنبه می شوند چرا که فرماندهان روسی در مسیر حرکت به سوی کی یف پایتخت اوکراین، در مواجهه با مقاومت شدید مردم اوکراین، بمباران مناطق غیرنظامی را تشدید کرده اند. در حالی که حملات هوایی به شهرهای بزرگ اوکراین افزایش پیدا کرده است، شرکتهای آمریکایی در برابر تحولات جاری موضع گیری کرده اند.

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۹۳۷ دلار و ۱۰ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، بهای هر اونس طلا با ۰.۲ درصد کاهش، به ۱۹۴۰ دلار و ۱۰ سنت رسید. بهای معاملات این بازار شب گذشته با ۲.۳ درصد افزایش، در ۱۹۴۳ دلار و ۸۰ سنت بسته شده بود.

شاخص دلار روز سه شنبه نزدیک به بالاترین حد ۲۰ ماه گذشته ایستاد و جذابیت خرید طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر کمتر کرد.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر اظهارات جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا در برابر کنگره برای شفافیت بیشتر در خصوص افزایش نرخهای بهره هستند.

موجودی طلای "اس پی دی آر گلد تراست" که بزرگترین صندوق ETF تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز سه شنبه به ۱۰۴۲.۳۸ تن افزایش یافت که بالاترین میزان از ژوییه سال ۲۰۲۱ است.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۹ درصد کاهش، به ۲۵ دلار و ۱۵ سنت رسید. بهای هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ثابت بود و در ۱۰۵۳ دلار و ۴۳ سنت ایستاد.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

اونس نقره

پالادیم

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت