اولین واکنش بازار ارز به سفر گروسی به ایران

اولین واکنش بازار ارز به سفر گروسی به ایران

بازار ارز و طلا در ابتدای هفته جاری همزمان با سفر گروسی به تهران شاهد کاهش قیمت دلار ، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

امیر کشانی(سردبیر)

1400/12/14 | 00:12

نظری ثبت نشده

اولین واکنش بازار ارز به سفر گروسی به ایران

به گزارش اقتصادنیوز ، بازار ارز تهران در اولین روز هفته جاری شاهد عقب نشینی قیمت دلار بود . این اسکناس آمریکایی امروز با 26 هزار و120 تومان معامله شد  که نسبت به روز پنجشنبه 130 تومان پایین رفته بود.

نرخ دلار در نیمه روز از کانال 26 هزار تومان سقوط کرد و با 25 هزار و 980 تومان معامله شد. در بازار متشکل ارزی هم امروز قیمت دلار 17 تومان افت کرد و با 24 هزار و 462 تومان مبادله شد. 

قیمت دلار و یورو در صرافی ملی چند؟ 

صرافی ملی امروز  قیمت جدید خرید و فروش دلار و یورو را اعلام کرد. بر این اساس نرخ خرید دلار امروز 24 هزار و 322 و نرخ فروش آن 24 هزار و 566 تومان بود. همچنین براساس نرخ اعلامی این صرافی قیمت خرید یورو 27 هزار و 324 تومان و قیمت فروش آن 27 هزار 599 تومان بود.

نرخ حواله درهم پایین رفت

نرخ حواله درهم امروز همزمان با کاهش قیمت دلار  پایین رفت. قیمت درهم امروز  با 7 هزار و 110 تومان معامله شد که نسبت به عصر روز پنجشنبه گذشته  افت 30 تومانی را نشان می دهد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (3.673) عدد  26 هزارو 115 تومان به دست می‌آمد که نسبت به قیمت دلار در بازار بالاتر بود.

نرخ دلار ، سکه را پایین کشید 

قیمت اونس طلا دیشب به 1970 دلار رسید. این فلز گران بها در بازار امروز 3 دلار بر ارزش خود افزود و با 1973 دلار معامله شد. 

در بازار داخلی ایران هم به طبع این افزایش قیمت ، طلا و سکه بر مدار صعود قرار گرفتند . قیمت طلا 18 عیار امروز با 4 هزار و 400 تومان بالا رفت و بر روی 1 میلیون و 205  هزار و 400 تومان قرار گرفت. 

قیمت سکه هم همچنان  در کانال 11 میلیون تومان بود اما در ابتدای معاملات به سمت جلو حرکت کرد. این فلز زرد رنگ امروز توانست 10هزار تومان بر ارزش خود بیفزاید و با 11 میلیون و 995 هزار تومان معامله شود. اما با افت قیمت دلار در نیمه روز ،  سکه هم آرایش  نزولی به خود گرفت و با 11 میلیون و 930 هزار تومان مبادله شد. با احتساب قیمت 25 هزار و 980 تومان برای دلار، اندازه قیمت واقعی سکه 12 میلیون و 67 هزار تومان به دست آمد.

اولین واکنش بازار ارز ایران به سفر گروسی

«رافائل گروسی» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی صبح امروز وارد تهران شد . این سفر برای بازار ارز تهران و معامله گران دلار اهمیت بسزایی داشت چرا که این رایزنی ها می تواند بر روند مذاکرات برجام در وین تاثیر بگذارد.

بعد از دیدار گروسی با مقامات ایرانی  در نشست خبری با محمد اسلامی اعلام کرد به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که آنچه قرار است میان آژانس انرژی اتمی و سازمان انرژی اتمی رد و بدل شود حداکثر تا خرداد ماه انجام شود.

گروسی با اشاره به این موارد افزود: «در صورتی ایران و آژانس درباره مسائل پادمانی به نتیجه نرسند توافق درباره برجام دشوار است».وی گفت: «بسیار مهم است به درک متقابلی برای همکاریها برسیم. انرژی هسته‌ای برای توسعه کشورها و از جمله ایران بسیار مهم است».معامله گران معتقدند قیمت دلار  در واکنش به این اظهارات وارد فاز نزولی شده است. 

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت سکه

قیمت طلا

قیمت دلار

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت