قیمت جهانی طلا افزایش می‌یابد؟

قیمت جهانی طلا افزایش می‌یابد؟

طلا همچنین زمانی که بازده اوراق قرضه پایین باشد، محبوبیت بیشتری دارد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/12/22 | 00:12

نظری ثبت نشده

قیمت جهانی طلا افزایش می‌یابد؟

به گزارش گلدنیوز ایسنا، بهای هر اونس جهانی طلا برای تحویل فوری، ثابت و با  ۱۹۹۱ دلار و ۱۰ سنت معامله می‌شود. در بازار معاملات آتی آمریکا نیز بهای هر اونس طلا در ۱۹۹۲ دلار و ۱۰ سنت ثابت بود، این بروزرسانی قیمت طلا در ساعت ۹ و ۴۰ دقیقه صبح به وقت شرقی است.

قیمت جهانی طلا افزایش می‌یابد؟

قیمت‌ طلا در روز سه‌شنبه گذشته به ۲۰۶۹.۸۹ دلار در هر اونس رسید، در حالی که بالاترین حد خود نسبت به سال ۲۰۲۰ و به ۲۰۷۲.۵۰ دلار رسید و از حدود ۱۸۰۰ دلار در ابتدای سال افزایش یافت.

روسیه یکی از تولیدکنندگان عمده کالاهاست و تهاجم این کشور به اوکراین باعث تحریم کالاهای روسی و افزایش شدید قیمت نفت، گاز، فلزات و محصولات کشاورزی شده است که به رشد جهانی ضربه خواهد زد.

تورم در آینده

جیووانی استانوو، تحلیلگر موسسه یو بی اس اظهار کرد: قیمت‌های بالاتر انرژی و مواد غذایی نشان‌دهنده شگفتی‌های بیشتر تورم در آینده است که باید نرخ بهره واقعی ایالات‌متحده را برای مدت طولانی‌تری پایین نگه دارد و باید به طلا که اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم و همچنین عدم اطمینان اقتصادی و سیاسی استفاده می‌شود، کمک کند. طلا همچنین زمانی که بازده اوراق قرضه پایین باشد، محبوبیت بیشتری دارد.

گلدمن ساکس پیش‌بینی‌های خود را افزایش داد و گفت که هر سه گروه اصلی خریداران، سرمایه‌گذاران، بانک‌های مرکزی و مصرف‌کنندگان جواهرات و محصولات طلا، خریدشان را افزایش داده‌اند و طلا می‌توانست در شش ماه به ۲۵۰۰ دلار برسد. تحلیلگران گلدمن عنوان کردند: آخرین باری که شاهد افزایش همزمان تمامی محرک‌های تقاضا بودیم، سال‌های ۲۰۱۰ تا۲۰۱۱ بود که طلا تقریباً ۷۰ درصد افزایش یافت.

بانک مرکزی روسیه ماه گذشته اعلام کرد که خرید طلا را دوباره آغاز خواهد کرد و گلدمن گفت که سایر بانک‌های مرکزی با مشاهده اینکه تحریم‌ها چگونه ذخایر ارز خارجی روسیه را مسدود کرده، ممکن است طلای بیشتری تقاضا کنند. بر اساس گزارش شورای جهانی طلا، سرمایه‌گذاران همچنین به صندوق‌های مبادله‌شده در مبادلات پولی سرازیر کردند که ذخایر شمش‌های طلا در ۱۰ روز اول مارس ۳ میلیون اونس (۹۴ تن) به ارزش نزدیک به ۵ میلیارد دلار افزایش یافت.

استانوو گفت: «برای افزایش قیمت طلا، باید شاهد رویدادی از نوع رکود تورمی باشیم که باعث کاهش شدید رشد جهانی شود.»

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

خرید طلا

اونس طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت