تداوم ریزش قیمت طلا و پالادیوم در بازارها

تداوم ریزش قیمت طلا و پالادیوم در بازارها

​دیروز قیمت اونس طلا در بازارهای جهانی بیش از یک درصد ریزش داشت تا جایگاه خود نزدیکی مرز 2 هزار دلاری را بیشتر و بیشتر از دست بدهد.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/12/24 | 00:12

نظری ثبت نشده

تداوم ریزش قیمت طلا و پالادیوم در بازارها

به گزارش گلدنیوز به نقل از اقتصادنیوزر،در حالی که طلا تا مرز 3 دلاری سقف قیمتی خود حرکت کرده بود، اکنون در حدود 120 دلار کمتر از ان قیمت معامله می شود. وضعیت پالادیوم نیز در روزی که گذشت کم سابقه بود.

در حالی که این فلز پرکاربرد در صنایع مختلف در روزهای اخیر به بالاترین قیمت خود رسیده بود در روزی که گذشت بیش از 10 درصد افت قیمت را تجربه کرد. این پنجمین روز معاملاتی پی در پی است که پالادیوم کاهش قیمت را ثبت کرد.

چندی پیش نیز تحلیل گران هشدار داده بودند که عوامل ژئوپلیتیکی همواره عمر کوتاهتری نسبت به عوامل اقتصادی دارند، موضوعی که به نظر می رسد در چند روز اخیر تبدیل به واقعیت روزمره بازارها شده است.

در حالی که پالادیوم دو هفته پیش بیش از 25 درصد طی یک هفته افزایش قیمت داشت در هفته گذشته 6 درصد از این سود را از دست داد. تا اینجای هفته بازار جهانی که تازه یک روز از آن می گذرد پالادیوم 10 درصد دیگر افت قیمت داشته است.

عامل اصلی افت قیمت فلزات هراس این بازارها از پایان جنگ در اوکراین بود. هرچقدر این خبر می تواند برای بازارهای پر ریسک از جمله رمزارزها و سهام خبر خوبی باشد، این اتفاق ریزش بازارهای بدون ریسک را به دنبال خواهد داشت.

در حالی که بازارهای سهام اغلب اقتصادهای بزرگ جهان به استقبال پیشرفت در مذاکرات میان روسیه و اوکراین رفتند، فقط بازار سهام چین از این قاعده مستثنا بود. شاخص های بورس چینی به دلیل اعمال قرنطینه جدید در برخی مناطق کشور به علت شیوع مجدد کرونا روزی نزولی را رقم زدند.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

قیمت طلا

تحلیل قیمت طلا

پالادیوم

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت