بیت کوین و اتریوم در اتحادیه اروپا پشتیبانی می شوند، طرح ممنوعیت رد شد

بیت کوین و اتریوم در اتحادیه اروپا پشتیبانی می شوند، طرح ممنوعیت رد شد

کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا (ECON) پیشنهادی را که می‌تواند پروتکل‌های اجماع اثبات کار (PoW) مانند بیت‌کوین(BTC) و اتریوم (ETH) را در اتحادیه اروپا ممنوع کند، رد کرده است.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1400/12/24 | 00:12

نظری ثبت نشده

بیت کوین و اتریوم در اتحادیه اروپا پشتیبانی می شوند، طرح ممنوعیت رد شد

به گزارش گلدنیوز به نقل از کریپتونیوز ؛استفان برگر، یکی از اعضای پارلمان اروپا که مسئول نظارت بر مقررات MiCA است، تأیید کرد که کمیته امور اقتصادی و پولی پارلمان اروپا (ECON) پیشنهادی را که می‌تواند پروتکل‌های اجماع اثبات کار (PoW) مانند بیت‌کوین(BTC) و اتریوم (ETH) را در اتحادیه اروپا ممنوع کند، رد کرده است.

برگر در توییتر خود نوشت: "با پذیرش پیشنهاد من، اعضا راه را برای مقررات ارزهای دیجیتال مبتنی بر آینده هموار کردند. اکنون موضوع، پذیرش کل گزارش در رای گیری نهایی و ارسال یک سیگنال قوی برای نوآوری است."

سایر فعالان صنعت کریپتو نیز این خبر را تایید کردند.

آخرین رای گیری این کمیته اکنون به مجلس اجازه می دهد تا رای گیری عمومی را برگزار کند.

روند قیمت ها

هر دو بیت کوین و اتریوم پس از انتشار اخبار در محدوده معمول خود باقی ماندند. در ساعت 17:10 UTC، بیت کوین با 38763 دلار معامله شد و تقریباً در یک روز بدون تغییر بود، در حالی که اتریوم با قیمت 2551 دلار معامله شد و 1 درصد در یک روز کاهش یافت.

با توجه به تفکیک به دست آمده توسط پاتریک هنسن، رئیس استراتژی و رشد در Unstoppable Finance و یک توسعه دهنده کیف پول DeFi، 30 عضو پارلمان اروپا علیه پیشنهاد بحث برانگیز که می تواند عملاً دارایی های کریپتو مبتنی بر اجماع اثبات کار را در اتحادیه اروپا ممنوع کند، رأی دادند و 23 نماینده به نفع این اقدام رأی دادند.

آخرین پیشرفت نشان می‌دهد که اکثریت قانون‌گذاران حزب راست میانه مردم اروپا (EPP)، که بزرگترین گروه در پارلمان هستند و 177 نفر از 705 عضو آن را تشکیل می‌دهند، با این اقدام بحث‌برانگیز مخالف هستند.

مخالفان و موافقان

در میان این گروه، 14 عضو کمیته حزب راست میانه مردم اروپا به ممنوعیت بالقوه اجماع اثبات کار رأی منفی دادند و تنها یک قانونگذار از آن حمایت کرد.

در همان زمان، دومین گروه بزرگ پارلمان، سوسیالیست ها و دموکرات ها، از ممنوعیت احتمالی حمایت کردند و هر 13 عضو کمیته به آن رای مثبت دادند.

این گروه در بیانیه ای اعلام کرد: استخراج بیت کوین به تنهایی انرژی بیشتری نسبت به کشورهایی به اندازه اتریش یا پرتغال مصرف می کند.

محافظه کاران و لیبرال ها با حمایت گروه راست افراطی ID به پیشنهاد S&D و Green برای اعطای مأموریت به کمیسیون به خاطر تصویب یک قانون تفویض شده برای تعریف حداقل استانداردهای پایدار محیطی برای مکانیسم های اجماع مورد استفاده برای اعتبار سنجی معاملات دارایی های کریپتو، رأی منفی دادند.

مذاکرات

سوسیالیست ها و دموکرات ها در رای گیری نهایی رای ممتنع دادند.

قانونگذاران چپ میانه توسط نمایندگان سبز و چپ افراطی پارلمان اروپا حمایت می شدند، در حالی که نمایندگان لیبرال، محافظه کار و مبارزات افراطی پارلمان اروپا همراه با قانونگذاران حزب راست میانه مردم اروپا که مخالفت خود را با ممنوعیت احتمالی اجماع اثبات کار ابراز داشتند، رأی دادند. شش عضو پارلمان اروپا در رای گیری در مورد اصلاحیه مورد بحث رأی ممتنع دادند.

بر اساس روند پیچیده قانونی اتحادیه اروپا، شورای اتحادیه اروپا که متشکل از وزرای 27 کشور عضو است و پارلمان اروپا که تنها نهاد منتخب مستقیم اتحادیه اروپا در 27 کشور عضو است، در مذاکرات سه گانه در مورد پیشنهاد MiCA مشارکت داشته اند.

همانطور که گزارش شده است، پیشنهاد معیارهای زیست محیطی مخالفت بسیاری از فعالان صنعت کریپتو را برانگیخته است.
انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

برتر

بیت کوین

اتریوم

اتحادیه اروپا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت