افزایش قیمت طلا ادامه دارد؟

افزایش قیمت طلا ادامه دارد؟

با توجه به نگرانی‌ها در مورد جنگ در اوکراین و افزایش قیمت‌ها که جذابیت آن را به عنوان یک پناهگاه امن و مانع تورم افزایش داد، طلا در مسیر افزایش در این هفته قرار داشت اما با رسیدن بازدهی خزانه‌داری آمریکا به بالاترین حد، قیمت‌ها در روز جمعه کاهش یافت.

دبیر خبر(دبیر خبر)

1401/01/06 | 00:01

نظری ثبت نشده

افزایش قیمت طلا ادامه دارد؟

به گزارش گلدنیوز به نقل از ایسنا، بهای طلا با ۰.۱ درصد کاهش به ۱۹۵۶ دلار و ۱۹ سنت در هر اونس رسید و طلای آتی آمریکا با ۰.۳ درصد کاهش به ۱۹۵۵ دلار و ۷۰ سنت رسید البته آخرین قیمت قبل از تعطیلی بازار ۱۹۵۸ دلار و ۴۰ سنت در هر اونس و طلای آمریکا نیز ۱۹۵۹ دلار و ۴۰ سنت بود.حال با سرعت افزایش نرخ بهره کارشناسان و تحلیلگران مباحث دیگری را مطرح میکنند.

افزایش قیمت طلا ادامه دارد؟

سرعت افزایش نرخ بهره

با کمک انتظارات فدرال رزرو ایالات‌متحده مبنی بر انقباض پولی، بازدهی اسکناس ۱۰ ساله خزانه‌داری ایالات‌متحده نزدیک به بالاترین حد چند ساله ثابت شد و هزینه فرصت نگهداری شمش با بازده صفر را افزایش داد.

کریس گافنی، رئیس بازارهای جهانی در بانک  TIAA سنت‌لوئیس گفت: اگر نرخ‌های بهره با سرعتی سریع به افزایش خود ادامه دهند، می‌تواند روند صعودی فلزات گرانبها را محدود کند.

با این حال، بازار همچنان از فلزات گرانبها حمایت می‌کند و تقاضا برای خرید امن و همچنین محافظ به عنوان پوشش تورم وجود دارد. هفته گذشته فدرال رزرو برای اولین بار در سه سال گذشته هزینه‌های استقراض را افزایش داد زیرا به دنبال مقابله با افزایش قیمت‌ها بود. از آن زمان، سیاستگذاران ارشد این کشور از رویکردی تهاجمی تر برای تشدید سیاست پولی در سال جاری خبر داده‌اند.

طلا که در زمان عدم اطمینان سیاسی و مالی به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن در نظر گرفته می‌شود، در این هفته حدود ۱.۸ درصد افزایش یافته است زیرا سرمایه‌گذاران تلاش می‌کنند از تاثیرات جنگ در اوکراین و قیمت‌های بالاتر نفت که رشد جهانی را تهدید می‌کند محافظت کنند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای فلز نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۵.۴۴ دلار در هر اونس رسید اما در مسیر صعود هفتگی حدود ۲ درصد قرار داشت.

پلاتین ۱.۷ درصد کاهش یافت و به ۱۰۰۲.۸۰ دلار در هر اونس رسید و پالادیوم با ۵.۷ درصد کاهش به ۲۳۸۰.۲۰ دلار رسید که هر دو برای سومین کاهش هفتگی خود قرار گرفتند.

انتهای پیام/

اخبار صنعت طلا و جواهر در استان ها:

طلا

برتر

قیمت طلا

افزایش قیمت طلا

اخبار مرتبط


نظرات

نظردهی

دیدگاهی ثبت نشده نظر تو چیه؟

کامنتی برای این پست وجود ندارد

برترین مطالب

لیست قیمت